Gelincik beslenebilir mi?

zekki

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba gelincik beslemek istiyorum yabancılarda yaygın ama Türkiye'de pek yok bulamıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar merhaba gelincik beslemek istiyorum yabancılarda yaygın ama Türkiye'de pek yok bulamıyorum yardımcı olabilecek var mı?
Hadi bulduk diyelim çiş ve beslenme eğitimi nasıl vereceksin hayvana ?.Yabani olandan bahsediyorum çünkü normali kaçak olmadığı sürece yasak diye biliyorum.

Buyuk ihtimal yasaktır ve vahşi bir hayvan kedi köpek gibi bakılmaz.

Eğer yavruyken alırsanız kediden köpekten daha iyi besleniyor yurt dısında cok yaygın ülkemizde yok.

Hadi bulduk diyelim çiş ve beslenme eğitimi nasıl vereceksin hayvana? Yabani olandan bahsediyorum çünkü normali kaçak olmadığı sürece yasak diye biliyorum.

Dediğim gibi evde beslenilebilen bir hayvan sadece ülkemizde yok. İnternette eğitim şekilleri ve beslenme şekilleri bulunmakta.

Eğer yavruyken alırsanız kediden köpekten daha iyi besleniyor yurt dısında cok yaygın ülkemizde yok.

Dediğim gibi evde beslenilebilen bir hayvan sadece ülkemizde yok. İnternette eğitim şekilleri ve beslenme şekilleri bulunmakta.
Türkiye'de beslenmesi yasak. Ama besleyen insanlar gördüm. Vahşi hayvan olduğu için çoğu dünya ülkesinde de beslenmesi yasak. Serbest ülkeler varsa da Güney Amerika ülkeleridir tahminimce.

Dediğim gibi evde beslenilebilen bir hayvan sadece ülkemizde yok.
Evde beslenebildiğini biliyorum fakat onlar büyük ihtimal ile bizim eskiden petshoplarda satılan hayvanlar gibi olanlardır.Şöyle düşün yavru iken bile alsan sokak kedileri bile genellikle evden kaçar.Çünkü doğasında bu var.Nesillerdir evcilleştirilmiş kedilerden bahsetmiyorum.Ki senin yapmak istediğin doğadan bir canlı alıp evde bakabileceğini düşünmen.Peki o bunu istiyormu ?.Normal doğası gereği sanmıyorum.Yasal prosedürler ve veterinerde yaşayacağın problemleri saymadım.Sonun böyle olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı