Gelişmiş Önyükleme Seçeneklerinde Çekirdek Sayısını Arttırma

Anomali

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün forumda sistem optimizasyonu ile ilgili bir konuyu okurken "Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri" bölümünden çekirdek sayısının arttırıldığını gördüm. Bilgisayarımdaki işlemci İntel 3570 fakat çekirdek sayısı bende 1 olarak seçilmişti. Bunun 1 olarak seçilmesi otomatik belirlenen bir şey mi acaba ? Ayrıca 4'e çıkarırsam ne gibi avantajları ve dezavantajları olur ?

Merhaba arkadaşlar. Bugün forumda sistem optimizasyonu ile ilgili bir konuyu okurken "Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri" bölümünden çekirdek sayısının arttırıldığını gördüm. Bilgisayarımdaki işlemci İntel 3570 fakat çekirdek sayısı bende 1 olarak seçilmişti. Bunun 1 olarak seçilmesi otomatik belirlenen bir şey mi acaba ? Ayrıca 4'e çıkarırsam ne gibi avantajları ve dezavantajları olur ?
Otomatik mod yok muydu onda? Ayrıca sen 4'e al onu. Artısı olarak daha hızlı açılabilir. Eksisi yok.

Otomatik mod yok muydu onda? Ayrıca sen 4'e al onu. Artısı olarak daha hızlı açılabilir. Eksisi yok.
kardeşim eksisi var çok ısınır atıyorum 1 çekirdekle çalışıyosa sen onu maximum yaparsan 5-6 derece ısı farkı görürsün atıyorum 55 derece ise işlemcin 60 derece oyunda ise 65-70 dereceyi görür eksisi bu ama fanın güçlüyse yapmanı öneririrm fan hızlarına HWMonitor adlı programdan bakabilirsin

arkadşlar yalnız benim şimdi oluşanm bir problemim var önceden çekirdek 2 de çalışıyodu ben onu 1 e aldım ısı biraz düştü ama oyunlar kasmaya başladı tekrar 2 yapayım diyorum ama sadece tek çekirdek var gösteriyor

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı