Gelmiş geçmiş en iyi 10 dizi - Part 2

A Casual Man

Picopat
Öncelikle part 1'e bakmadıysan şuradan bir bakıver

5- Breaking Bad

MV5BYmQ4YWMxYjUtNjZmYi00MDQ1LWFjMjMtNjA5ZDdiYjdiODU5XkEyXkFqcGdeQXVyMTMzNDExODE5._V1_.jpg

Şimdi hemen altta laf yapmaya başlamayın. Biliyorum evet 5 numara BB için bir tık az ama burada tarafsız sıralama yapmıyoruz sonuçta değil mi? :D Bence dizinin ilk iki sezonu fena yavaş ilerliyor. Ama 3. sezon itibariyle kapatamıyorsunuz ama bu onu yinede en iyi dizi yapmaya yetmiyor benim gözümde. Konu olarak aşırı ilgimi çeken bir konsepti yok. Konusu ise şu şekilde:

Lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White bir gün doktordan ileri safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Kendisinden sonra geride kalan ailesine maddi birikim sağlamak isteyen Walter White, madde yapımında ustalaşan eski bir öğrencisi, Jesse Pinkman ile beraber madde yapımı ve satımı işine girer.

4- The Walking Dead

the-walking-dead-dizisi-oyunculari.jpg

Son iki sezonu hariç çok iyi bir dizidir aslında The Walking Dead ama bana 7. sezondan sonra kabak tadı vermeye başlamıştı. İlk 9 sezonu izleyip bıraktım. Gerisinin izlenmeye değer olduğunu düşünmüyorum. Konusu ise şöyle :

Zombi kıyametinin ardından hayatta kalanlar, birlikte verdikleri ölüm kalım mücadelesinde insanlığa karşı duydukları umuda tutunur.

3- DARK

0101371.jpg

Konusu ve işlenişi ile beyinleri yakan, her bölümde karanlık bir mağaranın aydınlanması gibi aydınlanan ve akıllara gelen neredeyse tüm soruları ustalıkla cevaplandıran bir dizidir DARK. Konu bağlantıları öyle ustaca yapılmıştır ki izlerken senariste hayran kalırsınız. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Konusu ise şu şekilde:

Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur

2- True Detective ama sadece 1. sezon :D

True-Detective-4.-sezon.jpg

Diziye uzaktan baktığınızda sıradan bir polisiye kurgusu gibi gözükebilir. Ama dizi mükemmel bir polisiye kurgusu haricinde varoluştan gelen soruları güzel eleştirel bir dille ele alıyor. Bu dizide felsefe+gizem+polisiye herşey var arkadaşlar. Rustin Cohle karakterini çok seveceksiniz emin olabilirsiniz. Dizinin konusu ise şu şekilde:

Louisiana eyaletinde çalışmakta olan 2 dedektifin (Rustin Cohle ve Martin Hart) bir seri katilin peşine düşmesi ve bunun kendi hayatlarını etkilemesidir.

1- Bojack Horseman

MV5BYWQwMDNkM2MtODU4OS00OTY3LTgwOTItNjE2Yzc0MzRkMDllXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_FMjpg_UX1...jpg

Bu çizgi diziyi nasıl anlatacağım bilmiyorum. Hayatımda izlediğim hem en iyi komediyi hem de en iyi dramı barındırıyor bu dizi. İkisini öyle bir harmanlıyor ki göz yaşlarınız hem gülmekten hem de üzülmekten akıyor. Depresyonu ve varoluşun anlamsızlığını bu kadar güzel ele alabilen başka bir dizi yok. İlk başlar klasik komedi dizisi gibi gelebilir ama bu dizi basit komedi dizisinden çok daha fazlası. Konusu ise şu şekilde:

Ağırlıklı olarak Los Angeles'da geçen dizi 1990'larda bir sitcom'un eski yıldızı oyuncu BoJack Horseman'in (Arnett), hayalet yazar Diane Nguyen (Brie) tarafından yazılan bir otobiyografi ile yeniden ünlü olma hikâyesini anlatarak başlıyor, ilerleyen bölümlerde BoJack'in iç sorunları ele alınmaya başlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle part 1'e bakmadıysan şuradan bir bakıver

5- Breaking Bad.

Eki Görüntüle 1822626

Şimdi hemen altta laf yapmaya başlamayın. Biliyorum evet 5 numara bb için bir tık az ama burada tarafsız sıralama yapmıyoruz sonuçta değil mi? :D bence dizinin ilk iki sezonu fena yavaş ilerliyor. Ama 3. sezon itibarıyla kapatamıyorsunuz ama bu onu yine de en iyi dizi yapmaya yetmiyor benim gözümde. Konu olarak aşırı ilgimi çeken bir konsepti yok. Konusu ise şu şekilde:

Lisede kimya öğretmenliği yapan walter white bir gün doktordan ileri safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Kendisinden sonra geride kalan ailesine maddi birikim sağlamak isteyen walter white, madde yapımında ustalaşan eski bir öğrencisi, jesse pinkman ile beraber madde yapımı ve satımı işine girer.

4- The Walking Dead.

Eki Görüntüle 1822635

Son iki sezonu hariç çok iyi bir dizidir aslında The Walking Dead ama bana 7. sezondan sonra kabak tadı vermeye başlamıştı. İlk 9 sezonu izleyip bıraktım. Gerisinin izlenmeye değer olduğunu düşünmüyorum. Konusu ise şöyle:

zombi kıyametinin ardından hayatta kalanlar, birlikte verdikleri ölüm kalım mücadelesinde insanlığa karşı duydukları umuda tutunur.

3- Dark.

Eki Görüntüle 1822640

Konusu ve işlenişi ile beyinleri yakan, her bölümde karanlık bir mağaranın aydınlanması gibi aydınlanan ve akıllara gelen neredeyse tüm soruları ustalıkla cevaplandıran bir dizidir Dark. Konu bağlantıları öyle ustaca yapılmıştır ki izlerken senariste hayran kalırsınız. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Konusu ise şu şekilde:

bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur

2- true detective ama sadece 1. sezon :D

Eki Görüntüle 1822649

Diziye uzaktan baktığınızda sıradan bir polisiye kurgusu gibi gözükebilir. Ama dizi mükemmel bir polisiye kurgusu haricinde varoluştan gelen soruları güzel eleştirel bir dille ele alıyor. Bu dizide felsefe+gizem+polisiye her şey var arkadaşlar. Rust'in cohle karakterini çok seveceksiniz emin olabilirsiniz. Dizinin konusu ise şu şekilde:

louisiana eyaletinde çalışmakta olan 2 dedektifin (Rust'in cohle ve Mart'in hart) bir seri katilin peşine düşmesi ve bunun kendi hayatlarını etkilemesidir.

1- bojack horseman.

Eki Görüntüle 1822654

Bu çizgi diziyi nasıl anlatacağım bilmiyorum. Hayatımda izlediğim hem en iyi komediyi hem de en iyi DRAM'ı barındırıyor bu dizi. İkisini öyle bir harmanlıyor ki göz yaşlarınız hem gülmekten hem de üzülmekten akıyor. Depresyonu ve varoluşun anlamsızlığını bu kadar güzel ele alabilen başka bir dizi yok. İlk başlar klasik komedi dizisi gibi gelebilir ama bu dizi basit komedi dizisinden çok daha fazlası. Konusu ise şu şekilde:

Ağırlıklı olarak Los Angeles'da geçen dizi 1990'larda bir Sitcom'un eski yıldızı oyuncu bojack horseman'in (arnett), hayalet yazar diane nguyen (brie) tarafından yazılan bir otobiyografi ile yeniden ünlü olma hikâyesini anlatarak başlıyor, ilerleyen bölümlerde bojack'in iç sorunları ele alınmaya başlanıyor.

Benim için 1. Breaking Bad'dir. İzleme zevkin iyiymiş ama, Türkiye'de kaliteli dizi izleyenlerin sayısı çok azdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı