Gelmiş Geçmiş En iyi Futbolcu Kim?

Tarihin En İyi Futbolcusu Kim?

• Oy verenlerin toplamı
    81
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Messi'yi ve yeteneğini çok beğeniyorum. C. Ronaldo'nun oyun stili ve diğer özellikleri ise bana daha yakın geliyor ve o yüzden daha çok beğeniyorum. Teknik direktör olsam, takımımda C. Ronaldo'yu görmek isterim. Joker olarak da Kaka derim. İyi olduğu zamanlar mükemmel bir orta saha oyuncusuydu. Ondan sonra zaten o tip oyuncu pek kalmadı.

Ronaldo mu Messi mi tartışması da gereksiz bence. Zevk almaya bakmak lazım. Kim daha çok gol atmış, asist yapmış falan bunlar temeli olmayan şeyler. Ronaldo kariyerinin yarısını İngiltere Ligi'nde oynadı mesela, orada gol atmak İspanya Ligi'ne göre yarı yarıya daha zor. Messi ise kariyeri boyunca makine gibi işleyen bir Barcelona'da oynadı. Messi, Barcelona dışında bir başarı elde edemediği sürece de bir kesim tarafından tarih boyunca kabul görmeyecek.

Ronaldo'nun neyi eksik?
Hani Ronaldo yazmamıştın kardeşim? Yalancı ve karaktersiz insanları hiç sevmiyorum.

Çok güzel soru. Şöyle ki Messi'nin dripling, şut, pas ve ayak hakimiyeti Ronaldo ile karşılaştırılamayacak seviyede. Messi'nin skora katkısı da Ronaldo'dan çok daha yüksek seviyede. Mesela Ronaldo kariyerinde hiçbir zaman böyle bir gol atamadı, atamaz. Messi bu golü attığında sadece 19 yaşındaydı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilim insanları da merak etmişler ve bir araştırma yapmışlar, bilimsel olarak da Messi Ronaldo'dan 2 kat üstün, yani Ronaldo daha iyi diyenler ya fanboy'du ya da futboldan anlamıyordur. Şu videoda bilimsel olarak Messi'nin 2 kat üstün olduğu bilim insanları tarafından belirtilmiştir. Videoya göz atmanı öneririm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda'da efsane futbolculara Ronaldo mu Messi mi sorusu sorulmuş, nerede ise hepsi Messi demiştir. Video;
Israrla aynı soruları sormakta diretiyorsunuz, 30 saniye zaman ayırıp önceki mesajlara bakmayı deneseniz olmaz mı?

Eğer iyi bir futbol izleyicisiyseniz ortadaki açık gerçeği görürsünüz. Messi’ nin ve Ronaldo’ nun 3 yıldan beri neredeyse hiç maçını kaçırmadım( belki 2-3 tane anca ). İkisinin de fanboyu değilim. Ama Messi bir başka seviye arkadaşlar. Cidden futbol bilmeyen, izlemeyen insanlar biraz olsun bu adamların maçlarını izlesinler. Sonra objektif şekilde karar versinler. O zaman aradaki farkları görebilirsiniz. Eklemeliyim ki Ronaldo en iyi diyenler takım arkadaşları, milli takım arkadaşları. Messi en iyi diyenler takım arkadaşları, milli takım arkadaşları, Pele, Ronaldinho, Maradona, Ronaldo De Lima, Rooney, Gerrard daha bir sürü futbol efsanesi.

Messi'yi ve yeteneğini çok beğeniyorum. C. Ronaldo'nun oyun stili ve diğer özellikleri ise bana daha yakın geliyor ve o yüzden daha çok beğeniyorum. Teknik direktör olsam, takımımda C. Ronaldo'yu görmek isterim. Joker olarak da Kaka derim. İyi olduğu zamanlar mükemmel bir orta saha oyuncusuydu. Ondan sonra zaten o tip oyuncu pek kalmadı.

Ronaldo mu Messi mi tartışması da gereksiz bence. Zevk almaya bakmak lazım. Kim daha çok gol atmış, asist yapmış falan bunlar temeli olmayan şeyler. Ronaldo kariyerinin yarısını İngiltere Ligi'nde oynadı mesela, orada gol atmak İspanya Ligi'ne göre yarı yarıya daha zor. Messi ise kariyeri boyunca makine gibi işleyen bir Barcelona'da oynadı. Messi, Barcelona dışında bir başarı elde edemediği sürece de bir kesim tarafından tarih boyunca kabul görmeyecek.
İkinci paragrafta söyledikleriniz bana göre çok yanlış, ona bakılırsa İtalya Ligi La Liga'ya göre yarı yarıya daha kolay, Juve ile mücadele edebilecek bir takım yok. Ama nedense La Liga'da oynayan Messi'nin, İtalya'da oynayan Ronaldo'ya göre gol sayısı ve gole katkısı 2 kat gibi büyük bir farkla üstün. Şampiyonlar Ligi'nde de öyle. Neden? Çünkü Ronaldo, Messi ile kapışabilecek düzeyde bir yeteneğe sahip değil. Çalışmak tabii ki de çok önemli, ama görüyoruz ki sadece çalışarak doğuştan yetenek olmadan olmuyor bazı şeyler.
Eğer iyi bir futbol izleyicisiyseniz ortadaki açık gerçeği görürsünüz. Messi’ nin ve Ronaldo’ nun 3 yıldan beri neredeyse hiç maçını kaçırmadım( belki 2-3 tane anca ). İkisinin de fanboyu değilim. Ama Messi bir başka seviye arkadaşlar. Cidden futbol bilmeyen, izlemeyen insanlar biraz olsun bu adamların maçlarını izlesinler. Sonra objektif şekilde karar versinler. O zaman aradaki farkları görebilirsiniz. Eklemeliyim ki Ronaldo en iyi diyenler takım arkadaşları, milli takım arkadaşları. Messi en iyi diyenler takım arkadaşları, milli takım arkadaşları, Pele, Ronaldinho, Maradona, Ronaldo De Lima, Rooney, Gerrard daha bir sürü futbol efsanesi.
Kesinlikle her kelimesine katılıyorum, futboldan anlayan, gözlem yeteneği olan insanlar belli edebiliyor kendini.

Farklı fikirlerden rahatsız olacak olsam "size göre en iyi futbolcu kimdir" sorusunu sormaz, 2-3 Messi videosu ile Messı'yi övme konusu açardım. Ama sen bunu anlayamayacak kapasitedesin belli ki. Yazık, sadece yazık. Muhattap olmazsan sevinirim.

Konuyu farklı yönlere çeken sensin. Bana yalancı ve karaktersiz demeye hakkın yok. Konu benim istediğimi yaparım diye bir özgürlük mü var burada ?

Özür dilemen gerektiği yerde halen laf atmaya çalışıyorsun. Benim kapasitemi sorgulayacağın yerde kendi yazdığının kapasitesi nedir peki ? Ronaldoymuş Messiymiş zerre umurumda değil. Onlara ne istiyorsan söyleyebilirsin. Ama kişilere laf ederken biraz tutarlı ve edepli ol.

Bunu diyen ben değilim.

Benim konum, istediğimi yaparım. Şimdi köşene çekilip Ronaldo posterlerine bakarak ağlayabilirsin.

İnsanların seninle muhatap olmasını istemiyorsan davranışlarını ona göre saygı çerçevesinde yapmalısın.

Ayrıca eklemek isterim, siz hiç Ronaldo'nun böyle bir gol attığını gördünüz mü? Atmadı, muhtemelen kariyeri boyunca böyle bir gol atamayacak, ama Messi bu gölü attığı zaman 19 yaşına yeni girmişti. Yanlış anlamayın, amacım tartışma çıkartmak değil. Videolar ve tezlerle güzel bir sohbet konusu oluşturmak amacım.

İkinci paragrafta söyledikleriniz bana göre çok yanlış, ona bakılırsa İtalya Ligi La Liga'ya göre yarı yarıya daha kolay, Juve ile mücadele edebilecek bir takım yok. Ama nedense La Liga'da oynayan Messi'nin, İtalya'da oynayan Ronaldo'ya göre gol sayısı ve gole katkısı 2 kat gibi büyük bir farkla üstün. Şampiyonlar Ligi'nde de öyle. Neden? Çünkü Ronaldo, Messi ile kapışabilecek düzeyde bir yeteneğe sahip değil. Çalışmak tabii ki de çok önemli, ama görüyoruz ki sadece çalışarak doğuştan yetenek olmadan olmuyor bazı şeyler.

Kesinlikle her kelimesine katılıyorum, futboldan anlayan, gözlem yeteneği olan insanlar belli edebiliyor kendini.

Messi dünyanın en iyi futbolcusu demiyorsanız siz futboldan anlamıyorsunuz ve gözlem yeteneğiniz de yok demektir öyle mi :)

Az önce yazdığın ile yine çelişkiye düştün. Ne yazmıştın bakalım.

Farklı fikirlerden rahatsız olacak olsam "size göre en iyi futbolcu kimdir" sorusunu sormaz, 2-3 Messi videosu ile Messı'yi övme konusu açardım.

Bu konu zaten Messi'yi övme konusu. Biliyoruz ki burada birçok kişi ne Pele, Maradona, Cruyff vs diğerlerinin birçoğunu izlememiştir. Son dönemlere bakacak olursak kimin öne çıktığı belli oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı