Gelmiş Geçmiş En iyi Futbolcu Kim?

Tarihin En İyi Futbolcusu Kim?

• Oy verenlerin toplamı
    81
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fanboyluk yapılıyor. Bence de kilitlenmesi gerek.

Lütfen bana Messi’ nin ve Ronaldo’ nun bir maçını 90 dakika izlediğinizi söyler misiniz? Lütfen diyorum. Objektif olmayı fanboyluk diyerek saçmalamayın.

Burada Messi golü atıp bunu Ronaldo atabilir mi demek oldukça komik. Ben de orta saha gerisi gol atan amatör oyuncu getireyim, bunu Messi atabilir mi diye sorayım. İtalya ligine kolay denmiş bir de hücum oyuncusunun muhattabı savunmadır gelip de İtalyan savunmasıyla İspanyol savunmasını karşılaştırmanın manası ne?

Lütfen bana Messi’ nin ve Ronaldo’ nun bir maçını 90 dakika izlediğinizi söyler misiniz? Lütfen diyorum. Objektif olmayı fanboyluk diyerek saçmalamayın.
Abicim tartışma bu değil zaten. Messi iyi kötü kimsenin umurunda değil. Konu sahibinin yaptıği fanboyluk ve saygısızlık kötü bir şey. Futbol kimine göre takım oyunu kimine göre çalımdan ibaret bir zevk. Messi'de yetenek var ve bunu kullanıyor. Ronaldo ise bir şeyleri çalışarak becermiş ve sadece sahada futbolcu olunmuyor maalesef. Umarım beni yanlış anlamamışsınızdır ve dediğimi anlatabilmişimdir. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Abicim tartışma bu değil zaten. Messi iyi kötü kimsenin umurunda değil. Konu sahibinin yaptıği fanboyluk ve saygısızlık kötü bir şey. Futbol kimine göre takım oyunu kimine göre çalımdan ibaret bir zevk. Messi'de yetenek var ve bunu kullanıyor. Ronaldo ise bir şeyleri çalışarak becermiş ve sadece sahada futbolcu olunmuyor maalesef. Umarım beni yanlış anlamamışsınızdır ve dediğimi anlatabilmişimdir. Zevkler ve renkler tartışılmaz.
Seni gayet iyi anladım kardeşim. Konu sahibi tabi ki fanboyluk takınmış. Fakat benim olayım farklı. Benim olayım burada Messi’ ye karşı yapılan tutumlar. Özellikle Türkiye’ de. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Eyvallah. Fakat bir insan yaptığı yardımı göz önüne koyupta diğeri yaptığı yardımı gizli tutuyorsa sen tabii ki göz önündekine sempati duyarsın. Messi’ ye karşı en çok duyduğum tutumdur bu. Messi yardım yapmıyor. Ben hala Ronaldo’ nun sevincine süüü diye eşlik eden adamım. Ama Messi’ nin hem futbolu aşırı zevkli hem de gerçekten mütevazı ve iyi bir insan. Ve arada bir seçim yapma durumu varsa Messi bir adım öndedir benim için.

Seni gayet iyi anladım kardeşim. Konu sahibi tabi ki fanboyluk takınmış. Fakat benim olayım farklı. Benim olayım burada Messi’ ye karşı yapılan tutumlar. Özellikle Türkiye’ de. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Eyvallah. Fakat bir insan yaptığı yardımı göz önüne koyupta diğeri yaptığı yardımı gizli tutuyorsa sen tabii ki göz önündekine sempati duyarsın. Messi’ ye karşı en çok duyduğum tutumdur bu. Messi yardım yapmıyor. Ben hala Ronaldo’ nun sevincine süüü diye eşlik eden adamım. Ama Messi’ nin hem futbolu aşırı zevkli hem de gerçekten mütevazı ve iyi bir insan. Ve arada bir seçim yapma durumu varsa Messi bir adım öndedir benim için.
Benim için de Messi bir adım önde ama Ronaldo Real'de iken aradaki rekabet sayesinde sakatlık dışı hep üst düzeyde idi. Şimdi Messi ligi sallamasa kim ne yapabilir ki?

Ankete C. Ronaldo eklememek tam da bir Messi fanboyuna yakışan hareket. :D
Sizin gibiler zerre futbol bilgisi olmadan gelip laf edip giderler. Madem Ronaldo iyi nerde argümanın? Bana diyeceksin ki "Ronaldo daha iyi kanıtlarım da şu" ama nerde? Çünkü istatistiklerin hepsinde Messi önce çıkıyor ve siz üzülüyorsunuz. Bilim adamları merak edip araştırmışlar ve bilimsel olarak Messi 2 kat üstün çıkmış, ama sizin gibi bağnazlarda kabullenme yetisi yok. Sana ve senin gibilere şu videoları bırakıyorum, ben sizin gibi laf atıp kaçmam. İzle bakalım aşağıdaki videoları. Tüm Ronaldocular izlesin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu da bonus olsun, Ronaldo'nun 20 senelik kariyerinde atamadığı ve atamayacağı bir golü Messi 19 yaşında atabiliyor. Neden biliyor musunuz, çünkü Ronaldo dengi bile değil bu adamın. Messi ile Ronaldoyu karşılaştırmak Messi'ye hakarettir.
Arkadaş artık mesaj yazamayacak, 1 hafta tatile çıktı umarım bir daha gelmez. Böyle kişileri raporlamadan geçmeyin.
Sen yokken biz vardık dostum. 2 ay önce foruma katılmış ve beni kovuyor. Bak sen şu işe.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı