Gemicilik için yurt dışı telefon almak mantıklı mı?

Kiyoshi

Kilopat
Daha fazla  
Konu hangi kategoride olduğundan çok emin değilim yanlış kategoride açtıysam kusura bakmayın. Deniz ulaştırma işletme mezunuyum şu an staj yapmaktayım yurt dışına çok çıkmaktayım Türkiye'de az süre bulunuyorum yurt dışından telefon alsam ne kadar süre bu telefonu Türkiye'de kullanabilirim şu anlık kontratım 6 ay gemide 2 ay karada olarak gözüküyor 2 ay geçtikten sonra yine 6 ay gemiye çıkacağım. Bu 6 ay içerisinde seferlerden kaynaklı Türkiye'ye elbet uğrayacağım ama toplasan 6 ay içerisinde 1 ay etmez yani kısaca 8 ayda maksimum 3 ay Türkiye'de duracağım yurt dışı kayıtlı telefon almak ne kadar mantıklı? Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Eğer telefonu Türk hattı takılıyken yurtdışında da IMEI olayına takılmadan kullanabiliyorsak aşırı mantıklı.

Türk sularından çıktığımda Ukrayna hattımı kullanıyorum Türk sularında Türk hattımı takıyorum anladığım kadarıyla böyle bir durumda sıkıntısız kullanabilirim.

Türk sularından çıktığımda Ukrayna hattımı kullanıyorum Türk sularında Türk hattımı takıyorum anladığım kadarıyla böyle bir durumda sıkıntısız kullanabilirim.
Hattı telefona taktığın an süre işlemeye başlıyor. Kontratın bitip Türkiye'ye gelmediğin sürece Ukrayna hattını kullanmak daha mantıklı. Yanında ikinci bir telefon götürürsün daha düşük model, Türk hattın gemideyken onda takılı olur. Geldiğinde takarsın kayıtsız telefona gemiye gidene kadar o şekil kullanırsın. Zaten her sene sıfırlandığı için sıfır sıkıntı.

Geri
Yukarı