Gençer Gaming ayıplı malın iadesini gerçekleştirmiyor

• Konuyu başlatan Pxn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 132

Pxn

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Geçen hafta sonu verdiğim sipariş ettiğim ASUS B450M-A II model anakart teslim edildiğinden beridir defalarca test etmeme rağmen çalışmıyor. Firmanin teknik destek WhatsApp hattındaki kişiler ile ayrıca test ettik ve ürünü 14 günlük iade sürem içerisinde iade kodu ile kargoladım. Fakat bugün aynı WhatsApp hattından 20 günlük garanti/tamir süreci başladığı ile ilgili bilgi aldım. Sıfır olarak aldığım ürün ayıplı geliyor ve 14 günlük iade hakkımın dolmasına daha 4-5 gün daha var, defalarca kez ayıplı/arızalı olduğunu söylememe rağmen halen daha garantiye gönderiyoruz diyorlar. Ben hayatımda bu kadar hak/hukuk bilmeyen bir firma görmedim.
Yarın sabah yeni anakart sipariş edip Gençer Gaming'i tüketici hakem heyetine sikayet edeceğim, önerileriniz ve tavsiyeleriniz var mı Technopatlar?

Geçen hafta sonu verdiğim sipariş ettiğim ASUS B450M-A II model anakart teslim edildiğinden beridir defalarca test etmeme rağmen çalışmıyor. Firmanin teknik destek WhatsApp hattındaki kişiler ile ayrıca test ettik ve ürünü 14 günlük iade sürem içerisinde iade kodu ile kargoladım. Fakat bugün aynı WhatsApp hattından 20 günlük garanti/tamir süreci başladığı ile ilgili bilgi aldım. Sıfır olarak aldığım ürün ayıplı geliyor ve 14 günlük iade hakkımın dolmasına daha 4-5 gün daha var, defalarca kez ayıplı/arızalı olduğunu söylememe rağmen halen daha garantiye gönderiyoruz diyorlar. Ben hayatımda bu kadar hak/hukuk bilmeyen bir firma görmedim.
Yarın sabah yeni anakart sipariş edip Gençer Gaming'i tüketici hakem heyetine sikayet edeceğim, önerileriniz ve tavsiyeleriniz var mı Technopat'lar?

Hocam 20 gün başlatıldıysa ürün ayıplı demektir. İade talep edin söke söke alın hakkınızı.

Tüketici hakem heyetine başvurun. Şikayetvara yazın. Geçen hafta koltuk ile sorun yaşamıştım mahkemeye verin falan dediler. Şikayetvara yazınca iade aldılar. Başka bir firmada takmamıştı ama şansınızı deneyin.

Firmayı Şikayetvar ve THH'ye şikayet ettim. Sonuçları buraya güncel olarak yazacağım.

Geri
Yukarı