Gençlerin boy kilo oranları

Arkadaşlar merhaba, 13 yaşındayım 1.68 boyum kilom 80 arkadaşlar bazı yaşıtlarımı görüyorum veya benden 2,3 yaş büyükleri 1.80, 90 kilo olan var bu normal mi yani şaşırıyorum boy uzatmak için ne yapmalı ve fazla kilo boya engel mi?

Fazla kilo boya engel değildir basketbol oynayarak boyunuzu uzatabilirsiniz onun dışında erken yatmakta faydalı olur.

Erkeklerde; (anne boyu + baba boyu +13) / 2 şeklinde ulaşacağı boy hesaplanır. Kızlarda; (anne boyu + baba boyu - 13) / 2 şeklinde hesaplanır. Ona göre ulaşacağın boyu hesaplayabilirsin. Kesin doğru demiyorum, çıkan sonuca ulaşamayabilirsin, belki de geçersin.

1.79 yapıyor ideal teşekkürler.
Okulda zorbalık falan yapmasınlar, dikkat et. Yaparlarsa da zaten 1 tane yumruk vurdun mu hepsini yere serersin. Maşallahın var. 😅

Vallaha 2 sene önce öyle değildi ne dayaklar yedim ama şimdi hepiniz gelin sasadadads.
Pandemi beni bitirdi ya zaten ümraniyede oturuyorum nereye baksam bir bina canımı sıkıyor bu durum.

Senin yaşındayken boyum uzun ve kiloluydum boyun uzar verirsin dediler takmadım yemeğime dikkat etmedim 190 boyum 95 küsur kilodayım boyum uzadı ama kilomda aynı şekilde yaş 18.
Tavsiyem yemeğinin ölçeğini ayarla diyet yap ileride sporla düzgün bir vücuda sahip olursun.

Senin yaşındayken boyum uzun ve kiloluydum boyun uzar verirsin dediler takmadım yemeğime dikkat etmedim 190 boyum 95 küsur kilodayım boyum uzadı ama kilomda aynı şekilde yaş 18.
Tavsiyem yemeğinin ölçeğini ayarla diyet yap ileride sporla düzgün bir vücuda sahip olursun.
Ciddi misin? 190 boy he?

Geri
Yukarı