Gençlikte gezmek mi yatırım yapmak mı daha mantıklı?

ACExACE

Hectopat
Siz hangisinin taraftarısınız?
Kazandığınız parayı hangi tarafa harcarsınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kendi görüşüm bütçemin %35 ile gezmek kalanı ile yatırım yapmak bu görüşü 14 yaşından beri uyguluyorum şu an kendime ait evim, arabam var.

Şahsen çalışmadığım yer kalmadı gezmediğim yer kaldı ama yurt dışı olarak yani tüm bütçenin hepsini gösteriş ve gezmek için boşa harcarsan ileride 30'larında çok üzülürsün.

Bu tamamen senin yaşam biçim, hayata bakış açın vb ile ilgili. Planlı düzenli bir yaşam tarzını seviyorsan birikim yapabilirsin. Eğer ben anı yaşamayı tercih ederim diyorsan gezmek çok daha iyidir benim önerimde bu yönde. İnsanın en değerli zamanları gençlik zamanları o zamanlarda da tadına bakmak lazım fikrimce.

İkisi de ama kişiden kişiye değişir ben elimde para tutamıyorum bankada para olsun harcayasım geliyor uzun vadeli yatırımlar hiç benlik değil şimdiden paramın yarısını atıp 40 50'lerimde zengin olsam ne yarar gençliğimi yaşayamamışsam zaten Türkiye gibi kısıtlı bir ülkede yaşıyoruz elinde para tuttuğunda paran çöpe gidiyor tek altın alırım oda güzel geliyor fiziksel olarak tatmin ediyor BTC'dir hissedir hiç sarmıyor bir defa denedim onda da takip etmeyi unuttum para çöpe gitti bir de o ara luna coin vardı bir gecede 1 cente kadar düşürmüşlerdi onu da tadınca bir daha girmedim.

Siz hangisinin taraftarısınız?
Kazandığınız parayı hangi tarafa harcarsınız?
Kazandığınız parayı işinize değil de başka bir yere harcayın bakın bakalım günün sonunda ne oluyor. 😀 Uzun vadeli yatırımlardan bahsetmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı