General Mobile Discovery Brick Sorunu

@airboss Aslında stock rom yüklerken şu hatada bir şeyler yazıyor.
WhatsApp Image 2017-11-11 at 21.08.23.jpeg

@KralYolu Araştırmalarım sonucu cihaza model numarasından doğru güncellemeyi indirmeniz gerektiğini söylüyor.

@airboss Telefon MT 6589 diye gozukuyor pc de ki programda. Model numarasini nerden bulabilirim. Güncellemeyi SD karta mı atacam? Bir link bulabilir misiniz acaba?

Umarım geç kalmamışımdır. O cihazda şu an stock recovery var ve ona custom ROM yükleyemezsiniz. İçindeki kurulu ROM'u da hasar verdiğiniz için sistem telefonu açamıyor ve başlangıç yazısında kalıyor. Cihaz brick hale gelmiş. Bilgisayarın görmemesinin sebebi de bilgisayar da sürücülerinizin olmaması. Bilgisayarda sürücü olsa dahi görmeme ihtimali var cihazı. Qfil ile stock ROM'u, recovery bölümünü falan en baştan kurmanız gerekiyor. Cihazın model sürümünü falan yazarsanız daha iyi yardımcı olunabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
@K.A.R.A Cihaz hala elimde, geç kalmadın yani. Ama model adını falan öğreneceğim bir yer bulamadım cihazın bataryasında falanda yazmıyor. General Mobile Discovery diye geçiyor. Pek bir numarası yok :)

Stock rom yüklemek için şu bağlantıya gidin gerekli dosyalar ve anlatım mevcut. Yapamadığınız şey olursa konu altında tekrar sorarsınız. Görsel anlatım hazırlayacaktım ama vaktim olmadı...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Keşke TWRP veya CWM Recovery yüklemeden ROM yükleme işlemi yapmasaydınız. Eğer cihazınızı toparlayabilirseniz yapacağınız ilk iş custom recovery yüklemek olsun.

Cihazın stock recovery si resmi olmayan ROM yüklemelerine izin vermez. Ancak wipe data veya reset atabilirsiniz. Ya da .zip halinde güncelleme yükleyebilirsiniz.

Stock rom yüklemek için şu bağlantıya gidin gerekli dosyalar ve anlatım mevcut. Yapamadığınız şey olursa konu altında tekrar sorarsınız. Görsel anlatım hazırlayacaktım ama vaktim olmadı...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuda belirttim ama gözünüzden kaçmış galiba USB bağlantı kuramıyorum telefonumla. Tek iletişimim SD Card ve Recovery ekranı başka bir erişimim yok. Recovery'den .zipli yüklemelerimin hiç biride başarılı olmuyor. Bu sırada @i799 ROM yükleme esnasında brick olmadı telefonum partition yaparken oldu. Neden olduğunu da anlamış değilim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı