General Mobile Discovery Brick Sorunu

Hocam sorduğum tamirciler cihazın şarj alması için tamirciler USB yollarını değil sadece Sarj yollarını tamir ediyormuş. Böylelikle daha az masraf çıkıyormuş. (Daha önce şarj almamasından tamire 2 kez gitti.)

Edit: Ayrıca şimdi tüm adımları denedim fakat indirme başlamıyor bende. :(

Hocam verdiğim 3 linkte çalışır halde kontrol ettim bütün dosyalar iniyor. Sizden tek ricam sadece driver dosyalarını indirip cihazın bataryasını çıkarıp cihazı sağlam kaliteli bir micro usb kablo ile bilgisayara bağlamanız. En ufak tepki verse cihaz yeter. Titreşim, bildirim ledi, ekran yazısı vb...

@i799 Tamam yarın ilk iş deneyeceğim. Teşekkürler.

Hocam verdiğim 3 linkte çalışır halde kontrol ettim bütün dosyalar iniyor. Sizden tek ricam sadece driver dosyalarını indirip cihazın bataryasını çıkarıp cihazı sağlam kaliteli bir micro usb kablo ile bilgisayara bağlamanız. En ufak tepki verse cihaz yeter. Titreşim, bildirim ledi, ekran yazısı vb...

Hocam anlıyorum fakat ne PC ne telefon bir tepki vermiyor. (Bataryasız). Bataryalı da sadece şarj alıyor gözüküyor ama % kaç onu falan göremiyorum. Sadece belli sabit bir şarj alıyor ibaresi var. Brick olmadan önce de USB yolu ile sadece şarj alıyordu. Dosya aktaramıyordum. (İki türlü de denedim ama indirme başlamadı.)

Emekleriniz ve uğraşlarınız için teşekkür ederim. Konuya tekrar dönüş yapacağım. İyi geceler @i799 @K.A.R.A

[3.0.2-0][TWRP][GMD] General Mobile Discovery için TWRP 3.0.2-2 son sürüm TWRP
Flaşlanır dosya yazan yerin altındaki yere tıklayıp indirin.
Zip dosyasını SD ye atıp recovery açıp apply update from sd card seçeneğinden zip dosyasını seçip uygulayın. Reboot seçin. Custom recovery yüklenmiş olması lazım. Oradan istediğiniz ROM u yükleyip deneyebilirsiniz.

Şimdi anladım hocam sizin demek istediğinizi ben custom recovery yüklü cihazın brick olmuş hali için konuştum. Dediğiniz şekilde olabilir. Ama hata alması olasılığı yüksek. Ama denemeye değer.

Bootloder kilidi açık bi cihaza stock recovery üzerinde custom recovery yüklemiştim başarılı olmuştu. Belki sende de olabilir. Ama bendeki stock recovery de install from sd card seçeneği vardı. Sende yok galiba.

Bootloder kilidi açık bi cihaza stock recovery üzerinde custom recovery yüklemiştim başarılı olmuştu. Belki sende de olabilir. Ama bendeki stock recovery de install from sd card seçeneği vardı. Sende yok galiba.
Hocam sorun zaten cihazın brick olması. Brick olmamış olan cihaz için dediğiniz gibi custom recovery işlemi stock recovery üzerinden zip dosyası halinde flaşlanabilir. Ama cihaz brick halde.
Ayrıca bootlader kilidi açık değilse yapamaz o işlemi. Bootloader kilidini açabilmesi içinde bilgisayara bağlanması gerek cihazın. Ama bizim önümüze en büyük sorunu çıkaran şey cihazı bilgisayara tanıtamamak...

Son düzenleme:
Hocam bu linkteki dosyayı indirip sd karta atın.
TWRP 3.0.2 Recovery GM Discovery.zip

Apply uptade from sdcard2 seçeneğini seçin ve dosyayı attığınız yerden bulun. Dosyayı seçin ve onaylayın. Hata veriyor mu bir deneyin. Şimdilik yapabileceğimiz en kolay yöntem bu. Bunun yüklenmesi başarı ile sonuçlanıp TWRP flaşlanırsa o zaman bütün işimiz bitti demektir.

Ayrıca General Mobile cihazların wipe data seçeneği biraz uzun sürer. Belki cihazda herhangi bir sıkıntı yoktur. Acele etmeyin. Wipe data/ factory reset deyin ve işlemin bitmesini sabırla bekleyin. General Mobile yazısı geldiği zamanda biraz bekleyin 10-15 dakika falan. Olur mu olur :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı