General Mobile GM 20 alınır mı?

Yerli markaları desteklemiyorum. Güvenli olsun diye TR'den aldım. Durumum buna yetti hem ve iş görebilecek FP bir telefon. Zaten sosyal medya kullanıyorum pek oyun oynamıyorum. Adaşız bu arada.

Keşke almadan önce buradan tavsiye istesey mişsin. Neyse hayırlısı olsun diyelim, umarım sorun yaşamazsın. Bir sonraki telefonunu GM tercih etmemen senin yararına olur (Vay kardeşim adaşmışız, sana adını veren ana-babaya helal olsun :D)

@Petrov elimde kalacak plastik parçası çöp telefon alacağıma daha düşük özellikli ama daha iyi bir markanın modelini alırım.

Y6S gayet güzel telefondur. Eğer Asphalt 9'u en yüksek ayarlarda açmaya kalkışmadıysanız ve üzerinden araba ile geçmediyseniz asla bükülmez ve kasmaz.

Kendim kullanıyorum GM8 modelini cok sağlam ve y7'nin kasdığı yerlerde kasmıyor GM20 arkadaşımda var asla dandik denilemez çok sağlam.

Fiyatların gereksiz pahalı olması yüzünden 1800 TL Bandındaki en mantıklı telefonun GM20 olduğunu düşündüm ve babama bir adet aldım. Cihazın arayüzü gayet hızlı, bataryası iyi gidiyor ve call of duty,aspalt 9 gibi oyunları nadir takılmalarla oynatabiliyor. Yani bu fiyata tabi ki daha iyi telefonların alınabilmesi gerekiyordu, fakat malum dolar ve vergilendirme yasaları yüzünden Mediatek A25 işlemcili telefonlara mecbur kaldık. Uzun kullanımda cihaz aynı performansı gösterebilir mi bilmiyorum. Eğer gösterebilirse ve kronik bir sorunu yoksa, alınabilir.

Daha güzelmiş bu hafıza ve RAM dışında işlemci olarak filan daha güzel. Ön kamerasıda iyimiş ama Vodafone da yoktu olsaydı hafızasını ramını düşünmez alırdım .

General Mobile asla alınmaz. Bana neler çektirdi.

2000TL'ye Honor 8C, LG K50s, K41s, Honor 8A, Huawei Y6s, Y5p alabilirsin.

@Petrov Kameraları sadece megapixeline bakarak karşılaştırmaya devam et. Yanlış yapıyorsun, farkında değilsin...

Gerçekten LG K50s,Y6s ve Y5p mi önerdiniz?
LG kendini G5'den sonra asla piyasaya sokamadı.Hatta pazarda payı yok desek yeridir 😀.
Huawei gibi markaların alt segment hiç bir telefonunu ALMAYIN! OTG desteği yok ve 1 yıl sonra ciddi anlamda bunalacağınız arayüz problemleri yaşıyosunuz. Yaklaşık 5-6 senedir huawei kullanıyorum.
Param amiral gemisine yetmediği için orta segment bir şey almıştım. 2. yılında arayüzde kasma, tarayıcıdayken yanıt vermeyi durdurma gibi sıkıntılar çekiyorsunuz. O yüzden lütfen uzun süre kullanıp tecrübe edinmediyseniz öneride bulunmayın.
O bütçeye alınabilecek en iyi telefon GM20 Pro'dur.Malzeme kalitesi iyi değil fakat o bütçeye de yekpare alüminyum bir gövde ve çerçeve bulamazsınız zaten.

GM20 Pro'nun iyi yanları:
  1. Orta düzey performans verebilecek donanımı.
  2. Saf android arayüzü.
  3. Uzun süre güncelleme desteği alması.
  4. 6 GB ram bulunması avantaj. Zaten arayüzü çok yoran bir arayüz değil bu yüzden çok takılma yaşayacağını sanmıyorum.
  5. Yüz tanıma ve parmak izi tanımaları mevcut.
  6. Hafızayı arttırabiliyorsun.
GM20 Pro'nun kötü yanları:
  1. Gövde ve çerçeve kalitesi iyi değil. Plastik kadar kötü değil ama 2-3 sene sonra soyulma problemleri yaşayabilirsin.
  2. Helio işlemciler telefonların kanseridir. Enerji sömürür, ısınır fakat orta düzey bir güç verir. SD işlemcili bi telefondan daha çok ısınıp, enerji tüketeceği kesin.
  3. Kamerası orta segment telefonların biraz altında. MP değeri biraz göz boyamak için gibi. Özellikle düşük ışıkta anlayacaksın farkı.
  4. 4K video çekme seçeneğin yok.
Batarya performansı seni memnun eder, hoparlör performansı orta düzey. Stereo kadar iyi ses vermiyor fakat yine bu paraya alabileceğin bi performans.
Teknik servisi ve desteği hakkında hiçbir fikrim yok.

Gerçekten LG K50s,Y6s ve Y5p mi önerdiniz?
LG kendini G5'den sonra asla piyasaya sokamadı.Hatta pazarda payı yok desek yeridir 😀.
Huawei gibi markaların alt segment hiç bir telefonunu ALMAYIN! OTG desteği yok ve 1 yıl sonra ciddi anlamda bunalacağınız arayüz problemleri yaşıyosunuz. Yaklaşık 5-6 senedir huawei kullanıyorum.
Param amiral gemisine yetmediği için orta segment bir şey almıştım. 2. yılında arayüzde kasma, tarayıcıdayken yanıt vermeyi durdurma gibi sıkıntılar çekiyorsunuz. O yüzden lütfen uzun süre kullanıp tecrübe edinmediyseniz öneride bulunmayın.
O bütçeye alınabilecek en iyi telefon GM20 Pro'dur.Malzeme kalitesi iyi değil fakat o bütçeye de yekpare alüminyum bir gövde ve çerçeve bulamazsınız zaten.

GM20 Pro'nun iyi yanları:
  1. Orta düzey performans verebilecek donanımı.
  2. Saf android arayüzü.
  3. Uzun süre güncelleme desteği alması.
  4. 6 GB ram bulunması avantaj. Zaten arayüzü çok yoran bir arayüz değil bu yüzden çok takılma yaşayacağını sanmıyorum.
  5. Yüz tanıma ve parmak izi tanımaları mevcut.
  6. Hafızayı arttırabiliyorsun.
GM20 Pro'nun kötü yanları:
  1. Gövde ve çerçeve kalitesi iyi değil. Plastik kadar kötü değil ama 2-3 sene sonra soyulma problemleri yaşayabilirsin.
  2. Helio işlemciler telefonların kanseridir. Enerji sömürür, ısınır fakat orta düzey bir güç verir. SD işlemcili bi telefondan daha çok ısınıp, enerji tüketeceği kesin.
  3. Kamerası orta segment telefonların biraz altında. MP değeri biraz göz boyamak için gibi. Özellikle düşük ışıkta anlayacaksın farkı.
  4. 4K video çekme seçeneğin yok.
Batarya performansı seni memnun eder, hoparlör performansı orta düzey. Stereo kadar iyi ses vermiyor fakat yine bu paraya alabileceğin bi performans.
Teknik servisi ve desteği hakkında hiçbir fikrim yok.
Taksitli almasaydım bende pro alırdım .GM 20 aldım işlemci ghz si dışında güzel ama Pubg mobile filanda oynamıyorum.İdare ediyo 16 gb lik Samsunglardan 32 gblik Huaweilerden iyidir 64GB 4GB de Ram.

Yeni konular

Geri
Yukarı