General Mobile GM8 Alınır mı?

Teknoloji șans iși dedikleri doğru. Babam, ardından annem Discovery kullandı. Telefon 4-5 senelik, fakat denilen kronik sorunlardan hiçbirisi çıkmadı. Maașallah diyelim :) Öldüğü yere kadar kullanırız galiba. Ayrıca GM 8 distbrütör garantili cihaz istiyenler için en iyi seçeneklerden birisi. Fakat kamera, pil, kasa kalitesi açısından büyük beklentilerde olmamak gerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknoloji șans iși dedikleri doğru. Babam, ardından annem Discovery kullandı. Telefon 4-5 senelik, fakat denilen kronik sorunlardan hiçbirisi çıkmadı. Maașallah diyelim :) Öldüğü yere kadar kullanırız galiba. Ayrıca GM 8 distbrütör garantili cihaz istiyenler için en iyi seçeneklerden birisi. Fakat kamera, pil, kasa kalitesi açısından büyük beklentilerde olmamak gerek.

General mobile'ın çıkardığı amiral gemisi denilen modellerden birini kullanan birisi olarak söylüyorum ki alınmaz. Telefonun 2 kere soket yeri, 2 defa ekranı, 2 defa da pili değişti telefona çok fazla para harcadım. Ama karşılığını aldığımı söyleyemem bunda da güncelleme naraları söz konusu oldu ama 4.4.2'yi geçemedi maalesef piyasaya onun zamanı sürülen samsung serisi telefonlar cayır cayır aldı güncellemelerini en azından kararlı kullanılabiliyorlar. Sonra xiaomi ve huawei arasında kaldım ve huawei p9 lite 2017 aldım. Çok doğru bir karar vermişim geçen okulda uygulama dersinde telefonu sağlam düşürüp ekranını parçaladım ama huawei'in vip garantisi sayesinde yarın gelip telefonu alacaklar ve yapıp geri getirecekler. Stabilitesi ve performansı gerçekten üzmüyor. Huawei ve Xiaomi'in olduğu yerde GM esamesi bile okunmaz almanızı tavsiye etmiyorum. Daha çok sıkıntısı çıktı hepsini yazamıyorum ya da yazayım. Bu Discovery Elite modeli Gionee E7 modeli aslında Türkiye'de farklı isimle satıyorlar brick olduğunda telefonun yazılımsal desteği hiçbir yerde yok aynı şekilde çöp oldu merkezinden 410 tl para istemişlerdi yetkisiz erişim konusundan, aman diyeyim bulaşmayın.

PRA-LX1 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Telefonlardan fazla anlamam konuda 2 yıl önceki konu ama GM 8 birtek bendemi preformansı güzel ben 1500'e aldım 32 GB RAM'li diye acaba ek özellikleri vardı diyemi perdormansı iyiydi telefon hala bende GM 8 kulanıyorum PUBG Mobile gayet güzel alışıyor kare hızı ortada olduğundan FPS az oluyordu ama kare hızınıda çıkartmayı başardım bir gram kasma yok sadece fazla ısınıyor ve şarjı hızlı bitiyor benim düşüncem 900 TL'ye GM8'in düşük modeli midir neyidir bilmem ama almak yerine 1500 TL'ye alınır FPS sorunuda yok tabii ilk atlandığında hafıf bir kasma giriyor ama birkaç saniyede düzeliyor oda ısınmadan dolayıdır ablamın huwai si var 2500 TL'ye almıştı telefon neydi bilmiyorum ama PUBG'ye girdiğimizde benim telefonumun açık ara fark ile daha performanslı daha akıcı olduğunu söyleyebilirim.

P9 Lite 2017, J7 Prime ve XA1 modellerine de bakmanı öneririm
P9 lite 2017'nin kullanıcısı olarak deneyimlerimi fena karşılamayan bir telefondur kendisi fakat bu telefonun depolama sıkıntısı mevcut. Dahii depolamayı SD kart ile yükseltemiyorsunuz. SD kart takılabiliyor ama Dahili depolama genişletilemiyor. 6GB Sistem, 5GB'tan fazlası da uygulamalar kaplıyor. Fotoğraflar, Videolar, Uygulamalar dedikçe depolama 0'ı vuruyor.
P9 lite 2017'nin kullanıcısı olarak deneyimlerimi fena karşılamayan bir telefondur kendisi fakat bu telefonun depolama sıkıntısı mevcut. Dahii depolamayı SD kart ile yükseltemiyorsunuz. SD kart takılabiliyor ama Dahili depolama genişletilemiyor. 6GB Sistem, 5GB'tan fazlası da uygulamalar kaplıyor. Fotoğraflar, Videolar, Uygulamalar dedikçe depolama 0'ı vuruyor.
En azından Ayarlar'dan Varsayılan Depolama Birimi kısmından SD kart olarak seçebiliyoruz ama o da uygulamaları kapsamıyor

En azından Ayarlar'dan Varsayılan Depolama Birimi kısmından SD kart olarak seçebiliyoruz ama o da uygulamaları kapsamıyor
Bir de bu telefon 6 yıl öncesinde iPhone 6'larda da olduğu gibi yamulma sorunsalına sahip. Telefonu arka cepe koymazsanız ve dikkatli kullanırsanız bu sorun ortadan kalkıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı