General Mobile GM8 alınır mı?

GM8 modeli performans ve donanım olarak GM5 Plus modelinden daha üstün. SD 435 yerine SD 450 kullansaydı biraz daha iyi olabilirdi ancak yine de minimum SD 625 kullanmalıydı bana göre. SD 435 ile SD 450 tek çekirdek gücü olarak aralarında az bir fark var, çoklu çekirdekte açıkça SD 450 daha üstün. SD 435 eski mimarili bir işlemci, 28 nanometre üretim sürecine sahip, SD 450 ise 14 nanometre aradaki güç tüketim farkı fazla. GPU noktasında da SD 450 biraz daha üstün ama arada çok az bir fark var. SD 450 modelinin kamera desteği ve yardımcı hareket işlemcisi de daha yüksek, bunlar pek kafaya takılacak durumlar değil. 4-5 seridir yonga seti tarafında benzer yonga setleri kullanıyor GM. Bu kesinlikle tepki verilecek bir durum. Oyun performansı konusunda GPU noktasında SD 435 modelindeki Adreno 505 ile SD 625-626-450 modellerinde kullanılan Adreno 506 arasında çok az bir fark var, CPU tarafındaki fark fazla, özellikle çoklu çekirdek performanslarında iki kat fark var SD 435 ile aralarında.

SD 617 içeren cihazlardan uzak durulması gerekiyor artık. Kaç senenin yonga seti sonuçta. 615'te yaşanan ısınma sorunları ortaya çıkmadan SD 617 onun revize edilmiş hali benim gözümde.

Dipnot: Qualcomm firmasının SD 810 yonga setinden sonra en çok ısınan yonga seti SD 615'tir. Özellikle Android 6.0 güncellemesinden sonra ısı durumu tavan yapmıştı.

Alınmaz. O işlemci nedir yahu? Sanki 2 sene önceki telefon. Senelerdir aynı şeyi yapıyor GM telefon tipi değişiyor işlemci hep aynı düzel bi geliştirme yok.

Az önce bir AVM'de sırf merak ettiğim için gittim baktım ve cihaz metal kasa denmiş ama metal değil plastik metal karışımı dandirik bir şey, o metalin soğukluğunu hissedemedim, ön kamerası berbat arka kamera idare eder, performans olarak SD 435 neyse o bence 750 TL olsa harika olurdu bu fiyata hayır.

O kadar eleştiriye rağmen ben fiyatı düşerse alınabilir diyorum. En azından bir yol almış bu firma. Diğer firmalara göre daha tecrübesiz, bu açık ve net. Fakat 1000 lira altına Redmi Note 4 ve Redmi 4X hariç pek alınası model yok. Bütçe arttırıp Mi A1, Galaxy C5, P9 lite 2017 veya P10 lite alınabilir. Fakat 1000 lira altında distbrütör garantili olarak alınabilecek cihazlardan birisi olarak düşünüyorum. 18:9 ekran güzel olmuş, tasarımı da çok üstün olmasa güzel duruyor, Android One programına dahil olması da cabası. Ben kısaca alınabilir modellerden birisi olarak sayıyorum. Ayrıca eskisi gibi Çin'den ithal edip marka basmıyorlar. Biraz da olsa yazılım katmaya başlamışlar ve bildiğim kadarıyla Türkiye'de üretilen parçaları da mevcut.

Genel olarak general mobile'ın hiç bir telefonu alınmaz. F/P dursada telefonlarında genelde kronik sorunlar oluyor. Daha önce discovery 2 kullandım. Bir daha general mobile'a bulaşmam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı