Genesis Mining'e yatırım yapmak

Arkadaşlar yaz başında Coin sistemlerine yatırım yapmak istiyorum. İnternette gördüğüm en sağlam site bu sanırım. Bu işle uğraşan veya bilgisi olan vardır diye konu açmak istedim sizce mantıklı mı yatırım yapmak?
Bu arada site bu: https://www.genesis-mining.com/
Ben baya baktım bu konuda. Bitcoin 6000 TL oldu azalacakta gibi değil. 1 yıl önce bu konuyu yazsaydın çok mantiklı olurdu. Ama biliyorsun dif. diye bir olar var ve sisteme yeni cihazkar eklendikçe artıyor. Kısaca elektrik parasını çıkaramıyorsun eski makilerler. Antminer S9'lardan 3 tane almayacaksan bu işe girişme derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında beni yanlış anladın. Genesis Mining de mantık şu: Adamların zaten fabrika büyüklüğünde miningleri var. Sen bu fabrikadan kendine makine kiralıyorsun. İstersen 2 yıllık sözleşme ile bakım masrafı olmadan kazandığın tüm parayı hesabına alabiliyorsun. İstersen sınırsız süreli sözleşme ile alabiliyorsun.

2 yıllık aldığında bakım masrafı olmayacağı için sıkıntı yok ama sınırsız sözleşme işe BTC Mining kiralarsan sana GH/s başı 0.00028 dolar bakım masrafı kesiyorlar ki bu hiçbir şey bence. Sitede 200 GH/s fiyatı 30 dolar. Ama şöyle bir şey var ki 30 Dolar ile pek bir kazancınız olmuyor.

30 Dolara satın aldığımız 200GH/s bize şuan ortalama aylık 5.18 dolar kazandırıyor.
Bu 200GH/s aylık bakım ücreti ise 1.68 dolar yani size sınırsız süreli sözleşmede aylık 3.5 dolar kalıyor. Bu da yatırdığınız parayı 10 ayda çıkartmak demek. Tabi ki bu sınırsız sözleşme olduğu için 10 aydan sonra size sürekli 3.5 dolar kalacak demek oluyor.

O kadar emindiysen niye foruma yazdın (yanlıs anlama). Bende bunla ilgili konu açmıştım sonra vazgeçtim.

Sıkıntı şu dostum. Eğer sınırsız anlaşmada kazandığınız para giderini karşılamıyorsa anlaşmayı iptal ediyorlarmış korkum o. 2 yıllık sözleşmelerde daha garanti para kazanmanız ama az oluyor bu seferde çünkü BTC 2 yıllık vermiyorlar sanırım. ETH ve XMR alınıyor. BTC fiyatı azalması durumunda sözleşmenin iptal edilmesi ihtimal karar veremedim bir türlü :).

Bu arada dedigim gibi bir zorluk degeri var ve giderek artıyor. Eskiden 60 milyon olan sey şimdi 500 milyon. Yeni teknolojiler ile mining hızlandıkça zorluk artacak ve sana daha az para verecek. Büyük ihtimalle eski sistemler gibi buda birsüre sonra kazanç saglayamayacak. 200ghs yüksek bir değer değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı