Genetiği Geçmek Mümkün Müdür?

LASKEH123

Centipat
Beyler genetiğimin boyu, yani annemin ve babamın boyları, ortalama 1.70-1.75 falan. Fakat amcam, dedem ve dayım falan uzundur. Sorum şu, boyum şu anda 1.60 ve genetiğime göre bu yaşta uzunum. Ailem falan görünce uzun olacaksın derler. Spor yaparım, ileride yüzmeye gitmeyi düşünüyorum. Yumurta ve süt tüketimim fazladır. Size sorum şu; amcam, dayım ve dedemler uzun olduğu için sizce 1.80 falan olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşını öğrenebilir miyiz? Ona göre ne kadar uzayacağını tahmin edebilirim. Ama kesin X boyuna uzarsın diyemem. Erkekler 24 yaşına kadar uzarlar çünkü. (Yanlış değilse 22 de olabilir.) Basketbol ve yüzme gibi sporları sık sık yap. Boyunun uzamasında büyük etki yaparlar.

Yaşını öğrenebilir miyiz? Ona göre ne kadar uzayacağını tahmin edebilirim. Ama kesin X boyuna uzarsın diyemem. Erkekler 24 yaşına kadar uzarlar çünkü. (Yanlış değilse 22 de olabilir.) Basketbol ve yüzme gibi sporları sık sık yap. Boyunun uzamasında büyük etki yaparlar.
Yaşım 14 aslında 13.5 2 ay sonra 14'me giricem

Kesin bir cevap vermek doğru olmaz ama şöyle bir şey var. Genetik sana belli bir sınır belirler. Örneğin 1.60 ile 1.70 arası senin genetiğindir ama sen bunu 1.70 de yapabilirsin 1.60 da. Ama genetik sınırların böyle ise ne üstüne ne de altına inebilirsin.

Ben annemden de, babamdan da uzunum. Abimden de uzunum, 17 yaşındaki kardeşimden de. Amcamlardan da uzunum, 1'i hariç. Çok değişken konular bunlar, aynı ailede bile çok farklı tablolar gerçekleşebiliyor.

Söylediğin aile bireylerinin boyu kaç? Senin uzunun bana göre uzun olmayabilir. Ben de 2 metrelik arkadaşlarımın yanında kısa kalıyorum örneğin. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı