Youtube'dan para kazanmak mümkün müdür?

Tabii ki mümkün. Türkiye'de oranlar az olsa bile günde 300 bin civarı izlenmede 5 bin Türk lirası alabilirsin. İngilizce yayında ise bu oran 2 veya 3 katı miktara kadar çıkıyor.

Tabii ki mümkün. Türkiye'de oranlar az olsa bile günde 300 bin civarı izlenmede 5 bin Türk lirası alabilirsin. İngilizce yayında ise bu oran 2 veya 3 katı miktara kadar çıkıyor.
O kadar yüksek mi?
Şimdi anlaşıldı neden herkes youtuber olmaya çalışıyor. Gerçi günde 300 bin demişsiniz az değil.. Birde günde 300 bin izlenmede 5 bin lira demişsiniz günlük mü aylık mı? (yani günlük 30 bin x 30 gün = 900.000 izlenmeye 5 bin tl mi?)

O kadar yüksek mi?
Şimdi anlaşıldı neden herkes youtuber olmaya çalışıyor. Gerçi günde 300 bin demişsiniz az değil.. Birde günde 300 bin izlenmede 5 bin lira demişsiniz günlük mü aylık mı? (yani günlük 30 bin x 30 gün = 900.000 izlenmeye 5 bin tl mi?)

Oyun kanalı açıp para kazanma niyetinde isen kesinlikle girme o işe. Zilyon tane oyun kanalı var ve kazananlar zaten aldı başını yürüdü. Oyun kanalı ekmek kapısı olmaktan çıktı :D Özgün ve tutacağına inandığın bir fikrin varsa denenebilir. Ama öyle benim videolarım 300 bin izlenecek aylık 5-10 bin TL kazanabilirim diye düşünme. Hevesin kırılır ilk videoda kanalı kapatırsın. Youtube'dan para kazanmak elbette mümkün ancak doğru ve özgün yayıncılığı başarabilirsen... Bunu başarırsan zaten kazanacağın para ve izlenme sayısı da buna orantılı olarak artacaktır.

Oyun kanalı açıp para kazanma niyetinde isen kesinlikle girme o işe. Zilyon tane oyun kanalı var ve kazananlar zaten aldı başını yürüdü. Oyun kanalı ekmek kapısı olmaktan çıktı :D Özgün ve tutacağına inandığın bir fikrin varsa denenebilir. Ama öyle benim videolarım 300 bin izlenecek aylık 5-10 bin TL kazanabilirim diye düşünme. Hevesin kırılır ilk videoda kanalı kapatırsın. Youtube'dan para kazanmak elbette mümkün ancak doğru ve özgün yayıncılığı başarabilirsen... Bunu başarırsan zaten kazanacağın para ve izlenme sayısı da buna orantılı olarak artacaktır.

Zaten öyle bir amacım yokta sadece merak ettiğimden sordum bu kadar yüksek meblağlar mı söz konusu? Eğer öyleyse gerçekten neden zilyon tane oyun kanalı olduğu belli oluyor :D
Ayrıca nasıl bu kadar yüksek para alabiliyorsun ki? Reklam verenler bu kadar maliyete nasıl katlanıyor?

Zaten öyle bir amacım yokta sadece merak ettiğimden sordum bu kadar yüksek meblağlar mı söz konusu? Eğer öyleyse gerçekten neden zilyon tane oyun kanalı olduğu belli oluyor :D
Ayrıca nasıl bu kadar yüksek para alabiliyorsun ki? Reklam verenler bu kadar maliyete nasıl katlanıyor?

Evet zilyon tane olmasının sebebi oyun kanalı açıp zengin olacağım diye düşünen arkadaşlar :D Evet bu kadar yüksek meblağlar söz konusu hatta daha da fazlası. Sadece reklam verenler değil. YouTube'un kendi ödeme sistemide var. Bildiğim kadarı ile YouTube sadece reklamdan gelen parayı yayıncılara vermiyor.

Örneğin; PewDiePie gibi bir YouTube yayıncısının kazancının kaynağı video aralarındaki reklamlar, sponsorluklar, tanıtımlar, hatta ve hatta oyun incelemeleri, büyük firmalarla yaptığı reklam anlaşmaları (Walt Disney gibi) hatta ve hatta birde bunlar yetmezmiş gibi şimdide mobil platformlara çıkan oyunudur. Avusturya'daki AppStore'daki fiyatı şu an 4,99 Euro ve en çok satın alınanlar listesinde 2.sırada :D

Şöyle ki izlenme sayın arttıkça abonen artıyor. Abone arttıkça kitle oluşuyor. Kitle oluştukça da insanlara daha fazla ürün tanıtıp daha fazla reklam izletiyorsun. Önceki işlerini veya kanallarını bilmediğim PewDiePie gibi birinin an itibari ile 39.579.534 aboneye 2.517 video ile hitab ettiğini düşünürsek (ki bu tüm Türkiye'nin neredeyse yarısı kadar) bırak 5-10 bin TL'yi yılda 5-10 Milyon dolar kazanman içten bile değil :D Kaldı ki bir ara PewDiePie'ın yılda 4 Milyon dolar kazandığını okumuştum... Sen bir firmanın ürününü sattırdığın, pazarlattırdığın sürece sana her türlü kaynağı ayırırlar.

Geri
Yukarı