Rehber Genshin Impact'te ürünleri daha ucuza almak (Yasal) -Sadece Linux-

Genshin Impact mobilde ve bilgisayarda farklı fiyatlar sunuyor. Bu da benim gibi sürekli oyun içi satın alma yapan insanlar için can sıkıcı bir durum olabiliyor. Sırf satın alma yaparım diye telefonuma indirmek veya bilgisayara Android emülatörüyle Genhsin Impact indirip gereksiz alan kaplatmak istemiyorum. Eminim ki diğer oyuncular da bunu yapacak kadar çılgın değildir.

Bugün Linux'ta Genshin Impact oynanabilmesi için hazırlanmış açık kaynaklı bir Launcher tanıtacağım. Bu Launcher'ın ayarları sayesinde sanki mobildeymişiz gibi gösterebiliyoruz. Merak etmeyin, oyunun mobil sürümünü indirip emülatörle oynamıyorsunuz.

Uygulamamız An Anime Game Launcher . AUR'dan an-anime-Game-Launcher-bin paketiyle, diğer dağıtımlarda da Flatpak'ı kullanarak kurabilirsiniz.

2024-01-15-163932_1920x1080_scrot.png

Uygulamayı açtığımızda bizi bu şekilde bir sayfa karşılıyor.

2024-01-15-163940_1920x1080_scrot.png

Sonrasında Genshin Impact'ın Linux'ta indirileceği yeri seçmemiz gerekiyor.

2024-01-15-163951_1920x1080_scrot.png

Ve bu Launcher'ın orijinal launchera göre en iyi farklarından biri de bu kısım. Normalde Genshin direkt olarak İngilizce iner ve oyunu kurduktan sonra yeni dublaj dili ekleyebilirsiniz. Bu Launcher sayesinde kurulum sırasında istediğiniz dublaj dilini indirebilirsiniz.

Sonrasındaysa özelleştirilmiş Wine ve DXVK indirilmesi gerekiyor. Önerilen güncel sürüm dışında bir sürüm seçmenizi önermem. Ben ayrı bir Wine sürümü denediğimde oyunda ekran çok parlak ve göz yakıcı şekildeydi. Ne oyun içi ayarlarla ne de bilgisayarın ayarlarıyla bu sorunu çözememiştim.

2024-01-15-164005_1920x1080_scrot.png

İndirme tamamlandıktan sonra Launcher'ı yeniden başlatmanız gerekecek. Yeniden başlatma sonrasında oyunu indirme butonunun yanında ayarlar simgesi bulunuyor olacak. Ayarlara giriyoruz.

2024-01-15-183544_1920x1080_scrot.png

Oyun ortamı kısmını "Android" olarak seçtikten sonra oyuna geçebiliriz. Oyuna girdiğimizde satın almalar mobil fiyatlar ile olacak. Rehber yapıldığındaki PC ve mobil fiyat farkı yaklaşık 30 TL. Benim gibi tek seferde 500-1000 TL arası aylık harcama yapıyorsanız işe yarayacak bir konu olduğunu düşünüyorum (Birazcık takıntılıyım bu oyuna.). İyi eğlenceler dilerim.

Geri
Yukarı