Hangi Linux dağıtımı uygulama desteği açısından daha zengindir?

Birçok dağıtım test ettim kullandım. Yukarıdaki yormları da hep okudum. Dağıtımların eksileri de var ATI'ları da var. Debian LTS'nin bahsi geçmiş. Evet Debian LTS hakikaten çok çok çok stabil. Lakin bu stabilliğini uygulama havuzundaki kendini kanıtlamış sorunsuz uygulamalardan oluşturuyor olmasından kaynaklı. Yani Debian LTS yüklerseniz muhtemelen güncel kullanılan uygulamalardan bir üç dört yıl önce çıkmış stabilleşmiş sürümleri kullanırsınız. Son kullanıcı için Debian'ı çok fazla tavsiye etmiyorum. Dersenizki sunucu kuracağım sorunsuz çalışsın takayım fişini gerekli bakımlarınıda yapayım. 10 yıl fişten çekmeden çalışacak Linux dağıtımı isterseniz Debian'dan şaşmayın derim. Ama bu sitede kullanıcılar son kullanıcı masaüstü veya notebok kullanıcıları o nedenle deban LTS pey uymuyor. Uzun süre Manjaro kullandım. Manjarnun dakendine göre eksileri var sorunları var. Evelki gün Ubuntu yükledim iki üç gündür kullanıyorum şimdilik sorun göremedim. Tek sorun sistem kaynaklarını fazla kullanıyor olması. Muhtemelen majnaroya tekrar dönüş yapacak gibi görünüyorum.

Ben kararımı verdim Mint kullanacağım hem kaynakları az kullanıyor.

Geri
Yukarı