Gentoo ortam kurma sonrası nasıl KDE'ye geçilir?

nmtui çalışmıyor mu?
nmtui yazıp enterladığımda -bash: nmtui: command not found diyor.

Hocam hostname'de sorun olabilir mi? Direkt el kitabında yazanı yazdım ve sanırım bozdum orayı.

Hocam baştan mı kurayım? Tekrar kanser olacağım fakat zamanım var, öyle de yapabilirim. Ve Gentoo wlp3s0'ı görmüyor, yani internet kartımı görmüyor. Ne yapacağım onun için? LiveCD'de görünüyor ama Gentoo'da yok.

Son düzenleme:
nmtui yazıp enterladığımda -bash: nmtui: command not found diyor.

Hocam hostname'de sorun olabilir mi? Direkt el kitabında yazanı yazdım ve sanırım bozdum orayı.

Hocam baştan mı kurayım? Tekrar kanser olacağım fakat zamanım var, öyle de yapabilirim. Ve Gentoo wlp3s0'ı görmüyor, yani internet kartımı görmüyor. Ne yapacağım onun için? LiveCD'de görünüyor ama Gentoo'da yok.
Firmware paketi kurulu değildir.

Kurmaya çalışınca maskelendi gibi bir şey diyor. Maskeleyen lisansı mı silmem lazım?

@Ali998 @gen2 @433815 hocalarım Discord bırakabilir misiniz? Soruyla alakalı değil, öylesine yani. :D
@gen2 hocamın da dediği gibi unmask etmen gerekiyor.
Ardından şurayı takip et:
"nmtui" bulunamadı dediğine göre muhtemelen NetworkManager yerine dhcpcd kurdunuz veya direk hiç kurmadınız. Tabii eğer hiç kurmadıysanız attığım wiki sayfasını takip etmeden şunu girmeniz lazım:

sudo emerge net-misc/dhcpcd
(Konun öncesini şimdi okuyorum yanlış bir şey demiş olabilirim)

Son düzenleme:
@gen2 hocamın da dediği gibi unmask etmen gerekiyor.
Ardından şurayı takip et:
"nmtui" bulunamadı dediğine göre muhtemelen NetworkManager yerine dhcpcd kurdunuz veya direk hiç kurmadınız. Tabii eğer hiç kurmadıysanız attığım wiki sayfasını takip etmeden şunu girmeniz lazım:

sudo emerge net-misc/dhcpcd
(Konun öncesini şimdi okuyorum yanlış bir şey demiş olabilirim)
Hocam daha önceki sayfada atmıştım, hata veriyor. Şimdi bilgisayarı açamadığım için atamıyorum ama bir önceki sayfada falan vardı hata raporu sanırım. dhcpcd kurulu fakat onda da wpa_supplicant yüklerken o hatayı veriyor.
--autounmask ile unmask etmen gerekiyor.
Deneyeyim hocam, geçen becerememiştim. :D
Hocalarım canım sıkıldı baştan kurayım dedim. Şu anlık internet konusu dışında iyi gidiyorum, nedense internett 5k ping var ama bağlayabildim. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı