Geometri başlangıcı için 0'dan alan kaynak tavsiyesi

Dino Ortolani

Hectopat
Evet dediğim gibi geometri için 0'dan öğreten kaynak tavsiyesi istiyorum.
Hem TYT hem AYT için.

Bir de TYT matta temel sağlam olduktan sonra AYT matematik hiç bilmeyen bir insan 0'dan başlamalı mı sizce?
TYT matı iyi olan insan AYT matı için de temeli hazır oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem TYT hem AYT için.

Karekök 0 ve Antrenmanlara Geometri alabilirsiniz.

Bir de TYT matta temel sağlam olduktan sonra AYT matematik hiç bilmeyen bir insan 0'dan başlamalı mı sizce?

AYT için TYT bilmen lazım. Üstüne fonksiyon bilgisi şart. Neredeyse tüm AYT konuları fonksiyonlardan oluşuyor.

Oluyor tabii ki.

Hocam karekök 0 ve Antrenmanlarla Geometri öneriliyor genelde. Bir de Sonuç Yayınlarının Geometri Seti önerilir. Sonuç yayınlarının o seti daha çok eski nesil sorular barındırıyor diye biliyorum. Eğer TYT matın iyiyse çok da 0'dan başlamana gerek yok. Ben de şu an ENS Yayınlarının TYT AYT geometri kitabı var. Bilgi sarmal çok ağır geldi diye almıştım. Gayet memnunum konu anlatımları var kendisinin. Konuyu kavratan soruları var aklında bulunsun.

Geometri hakkında bir fikri bile olmayan birisi için ağır olmaz mı?
İlla ki konu anlatımında her düzeyden soruyu görecek sonra soru bankasına geçecek. Önerdiğim kitap da %70 kolay %30 orta seviye. O yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum.

İlla ki konu anlatımında her düzeyden soruyu görecek sonra soru bankasına geçecek. Önerdiğim kitap da %70 kolay %30 orta seviye. O yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Yani benim bildiğim Acil en son çözülmesi gereken kitaplardan. İlaç serisi kitapları sanırım daha kolay. Öyleyse arkadaş dediğiniz gibi de yapabilir.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz için ceza almıştım o yüzden yazamadım

Biraz araştırdım da antrenmanlarla geometri antrenmanlarla matematik
Kadar iyi denilmiyor.

Yani geometri serisi zayıf kalıyormuş
Herhalde

Şimdi sağlam bir geometri temeli için
Geometrinin ilacı ve karekök 0 geometri
Yeterli olur mu?

Hem TYT hem AYT için.

TYT ve AYT matematiğin ortak konuları var: Fonksiyon, permütasyon ve olasılık gibi konular. Ortak olmayan konular da var mesela, integral yahut türev gibi... TYT'de matematiği hikaye şeklinde soruyorlar yani yeni nesil sorular... Bu tarz soruları bol bol çözün.
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz için ceza almıştım o yüzden yazamadım.

Biraz araştırdım da antrenmanlarla geometri antrenmanlarla matematik.
Kadar iyi denilmiyor.

Yani geometri serisi zayıf kalıyormuş.
Herhalde.

Şimdi sağlam bir geometri temeli için.
Geometrinin ilacı ve karekök 0 geometri.
Yeterli olur mu?

Öncelikle video izleyerek konuyu pekiştirip sonra test çözün. Karekök yayınları güzel...

Geri
Yukarı