Geometri Nasıl Öğrenilir?

Daha fazla  
Merhaba. Ben geometri öğrenmek istiyorum ancak amacım TYT, AYT, KPSS gibi sınavlar değil. Sınav kitabı istemiyorum o yüzden. Sudoku çözer gibi geometri çözebilmek istiyorum. Biraz hobi gibi, zihin antrenmanı gibi olsun istiyorum.

Sözel çıkışlı sayılırım. Sadece temel bilgileri biliyorum ve basit soruları çözebiliyorum. Hem gelişeceğim hem de böyle geometriyi net olarak anlayabileceğim bir kitap arıyorum. Geometri tarihi filan da olabilir kitaplar arasında. Varsa tavsiyeniz teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Mustafa Kemal Atatürk'ün geometri kitabıyla başlayabilirsiniz. Bazı terimleri geometriye paşamız eklemiştir. Zaten 50 sf civarı bir şey. Hocam linki bıraktım buna benzer veya bu gibi kitaplar alarak da kendinizi geliştirebilirsiniz. Yabancı kaynaklar daha iyidir. Eğer Türkçe istiyorsanız test kitaplarından ilerleyin derim.
d

Hocam Mustafa Kemal Atatürk'ün geometri kitabıyla başlayabilirsiniz. Bazı terimleri geometriye paşamız eklemiştir. Zaten 50 sf civarı bir şey. Hocam linki bıraktım buna benzer veya bu gibi kitaplar alarak da kendinizi geliştirebilirsiniz. Yabancı kaynaklar daha iyidir. Eğer Türkçe istiyorsanız test kitaplarından ilerleyin derim.
d
Çok teşekkürler. Yabancı kaynak daha iyi olur. Böyle şeyler arıyordum gerçekten de. çok iyi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı