Sıfırdan matematik ve geometri nasıl öğrenilir?

glex99

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben matematiği ve geometriyi programlama için sıfırdan öğrenmek istiyorum sınav ya da başka bir şey için değil. Yaş 15 yazılım mühendisi olmak istiyorum. Her gün 8-12 saat çalışabilirim zaman problem değil. Yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.

Son düzenleme:
Ben kendi adıma konuşayım matematik için Antrenmanlarla Matematik bir tarzı kitap çözerek öğrenmiştim, geometriyi ise Şenol Hoca'nın alıştırmalarla geometri kitabından öğrenmiştim. Sonra ise normal TYT falan çalışmaya başladım seneye YKS'ye gireceğim şu an için deneme yapmadım ama 3D yayınları ve 345 yayınlarındaki TYT sorularında çok da zorlanmıyorum, ama bence bu tarz kitapları bitirdikten sonra direkt YKS falan başla eğer sınav senen geldi ise tabii ki, ben şahsen Eyüp Boncuk hocadan izliyorum matematiği çok iyi anlatıyor, geometriyi ise Kenan Kara hocadan takip ediyorum.

Ben kendi adıma konuşayım matematik için antrenmanlarla matematik bir tarzı kitap çözerek öğrenmiştim, geometriyi ise şenol Hoca'nın alıştırmalarla geometri kitabından öğrenmiştim. Sonra ise normal TYT falan çalışmaya başladım seneye YKS'ye gireceğim şu an için deneme yapmadım ama 3D yayınları ve 345 yayınlarındaki TYT sorularında çok da zorlanmıyorum, ama bence bu tarz kitapları bitirdikten sonra direkt YKS falan başla eğer sınav senen geldi ise tabii ki, ben şahsen Eyüp boncuk hocadan izliyorum matematiği çok iyi anlatıyor, geometriyi ise kenan kara hocadan takip ediyorum.

Sınav sene falan yok ben TR de yaşamıyorum dostum belirttim zaten sınav umurumda değil.

Sınav sene falan yok ben TR de yaşamıyorum dostum belirttim zaten sınav umurumda değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videoyu izlemedim bu arada ama kötü değildir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, ben matematiği ve geometriyi programlama için sıfırdan öğrenmek istiyorum sınav ya da başka bir şey için değil. Yaş 15 yazılım mühendisi olmak istiyorum. Her gün 8-12 saat çalışabilirim zaman problem değil. Yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.

Yurt dışında olsan bile derslerine odaklan. Yazılım mühendisliği kazanırsan çoğu şeyi üniversiteden kaparsın zaten hem network açısından çevren olur.

Abicim ben zaten bu kanalı biliyorum İngilizce de büyük bir sorun değil ama o videodaki şeylerin hiçbiri bana uygun değil videoyu izledim. Teşekkürler

Yurt dışında olsan bile derslerine odaklan. Yazılım mühendisliği kazanırsan çoğu şeyi üniversiteden kaparsın zaten hem network açısından çevren olur.
Zaten Üniversiteye gideceğim yurtdışı dediğim size çok uzak değil Türkçe bilmemden anlarsın

Video kötü değil ama daha 4 işlem zor yapan birine discrete math önerilmez be abi.

Son düzenleme:
Abicim ben zaten bu kanalı biliyorum İngilizce de büyük bir sorun değil ama o videodaki şeylerin hiçbiri bana uygun değil videoyu izledim. Teşekkürler

Zaten Üniversiteye gideceğim yurtdışı dediğim size çok uzak değil Türkçe bilmemden anlarsın

Video kötü değil ama daha 4 işlem zor yapan birine discrete math önerilmez be abi.
Hocam bence siz kendinizi küçümsüyorsunuz, 4 işlemi herkes yapar. Ayrıca 0'dan matematik öğrenmek istiyorsunuz fakat ne alanında uzmanlaşmak istiyorsunuz? her alanda uzman olmak diye bir şey yok, ömür yetmez.

Hocam bence siz kendinizi küçümsüyorsunuz, 4 işlemi herkes yapar. Ayrıca 0'dan matematik öğrenmek istiyorsunuz fakat ne alanında uzmanlaşmak istiyorsunuz? her alanda uzman olmak diye bir şey yok, ömür yetmez.
4 işlem biliyorum evet şimdi ne yapmalıyım ingilizce Türkçe kaynak fark etmez MATEMATIK öğrenmek istiyorum. Khan academy denedim ama Duolingo gibi birşey oda birşey öğretmiyor.

4 işlem biliyorum evet şimdi ne yapmalıyım ingilizce Türkçe kaynak fark etmez MATEMATIK öğrenmek istiyorum. Khan academy denedim ama Duolingo gibi birşey oda birşey öğretmiyor.
Arkadaşım eğer lise matematiği öğrenmek istiyorsan al bir tane tyt ve ayt soru bankası, her konuyu izleyip öğren sonra sorusunu çözüp pekiştir. Olimpiyat matematiği istiyorsan; bunun için özel kitaplar var, onları alabilirsin.

Arkadaşım eğer lise matematiği öğrenmek istiyorsan al bir tane TYT ve AYT soru bankası, her konuyu izleyip öğren sonra sorusunu çözüp pekiştir. Olimpiyat matematiği istiyorsan; bunun için özel kitaplar var, onları alabilirsin.

Sadece 4 işlem bilerek algebra/cebir hangisi ise ben algebra diyorum yapılır mı hocam? Şimdiye kadar okulda tek matematik dersini bile anlamadım 1 tane soru cozmedim.

Geri
Yukarı