Gerçek Süper Kahramanlar...

Kahraman isimler hatırlıyorum... IV.Murat döneminde Hezarfen'i öldürtmüş, rasathane kurulmak istendiğinde Allah'a şirk koşmak diye kurdurtmamış, yemiş içmiş ama paranın ne şekilde gelip ne şekilde gittiğini araştırmamış isimler... Ve şimdi bu isimlerin yanında onların torunları olduğunu iddia eden kesim var.

Gerçek süper kahraman mı arıyorsunuz? Hala bu ülkenin bir yerlere gelebileceğine inanan umudunu kaybetmemiş, geleceği için çalışan insanlara bakın. Geçmişini hatırlayan.

Adolf Hitler süper bir insan mesela. Yahudileri yaktı. Bir sözü vardır. "Bir gün gelecek bütün yahudileri öldürmediğim için bana küfür edeceksiniz.".
Evet, yahudileri yakarak öldürmesi şu anki dünyada bizim işimize geliyor olabilir ancak orada yanarak ölen insanların tek suçu yahudi bir aileden doğmaları. Soykırım güzel bir şey değil. Yahudilerin daha az olmasını ben de isterdim ama hiç bir insan yanarak ölmeyi hak etmiyor. Çok acı verici bir durum. Ayrıca yanarak ölenler şanslı bile, deney malzemesi olarak kullanılanların hali daha beter.

Babalar, Mustafa Kemal Atatürk, Öğretmenler, Technopat...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı