Gerçekler başkadır

overDrive__

Hectopat
Makaleler
1
Avrupa'lı politikacıların seyrettiği, NATO denilen uydurma ucube silahlı grubun lafla icraat yaptığı, Amerika'nın maçasının yemeyerek uzaktan gazel okuduğu, birleşmiş milletlerin sadece toplantı salonundan ibaret olduğu acınacak bir drama izliyoruz. Rusya haklıdır haksızdır ama şu anda bu gidişat ileride Avrupa'nın da başına bela olacak, Rusya aptalca bir kalkışma ve işgalde bulunmuyor yılların planları ve zamanlaması var bu sadece satrançta bir hamle arkasında da alenen Çin var bu yüzden tüm dünya seyrediyor. Böyle bir dünyada yaşıyoruz işte kimin gücü kime yeterse günün sonunda kınama çok önemli çok. Bu arada Almanya'nın hala Ukrayna'ya kask göndermesini düşünüyorum, yani küfür etsen daha iyi be.

NATO, sürekli kışkırttı. Ukrayna'nın yanındayız denildi, Kiev'i işgal edecekler hiçbir destek yok.

Yaşanan olayı sana anlatayim:
Rusya: Size dalacağız haberiniz olsun.
Ukrayna: Dalman gücün yetmez.
NATO: Ukrayna'nın arkasındayız bedelini ağır ödersiniz.
Rusya: İyi dalıyorum o zaman.
Ukrayna: Rusya bize dalıyor, destek yok mu?
NATO: Destek yolda geliyor.
Ukrayna: Kiev'i işgal ediyorlar destek gelmedi hala.
NATO: İzmir yolundayız geliyoruz...

NATO hiçbir şey yapmaz. Kiev' in yanındayız diyorlar ama hiçbir şey yaptıkları yok. Tek yaptıkları kamera karşısından Rusya' yı kınıyoruz falan filan.
Uluslararası hukuk savunan ülkelerin Ukrayna'ya ordu yollamasını mı bekliyorsun? Ne diye yollayacaklar, Ukrayna NATO ülkesi mi? En yakın konum olan Polonya'ya yolladılar işte askeri birliği daha ne yapsın?

Uluslararası hukuk savunan ülkelerin Ukrayna'ya ordu yollamasını mı bekliyorsun? Ne diye yollayacaklar, Ukrayna NATO ülkesi mi? En yakın konum olan Polonya'ya yolladılar işte askeri birliği daha ne yapsın?
Konuşma yapıp, Rusya'yı kınıyoruz demekten başka bir şey yapmadılar.

Konuşma yapıp, Rusya'yı kınıyoruz demekten başka bir şey yapmadılar.
Çünkü kimse savaş istemiyor dostum, her iki büyük gücün de nükleer silahları var. Bu silahları kullanırlarsa hiçbirimiz sağ kalmayız. En az kayıpla, ekonomik yaptırımlarla Rusya'yı durdurmayı planlıyorlar. Zelenski'ye helal olsun adam günlerdir ülkesini savunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı