Gereğinden fazla güç kaynağı sisteme zarar verir mi?

Bir PC toplayacağım. PC'de ekran kartı alana kadar bir süre işlemcinin APU'sunu kullanacağım. Ama ileride ekran kartı alacağım için güç kaynağını 650W almak istiyorum. Sizce 650W güç kaynağı ekran kartı olmadığı zaman gereğinden fazla olduğu için sisteme zarar verir mi ? Bir de ekran kartı olarak GTX 1050 Ti OC alacağım. 650W PSU yeterli mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aksine PSU daha verimli olur. Daha verimli çalışıp daha az ısınır. Aynı marka ve model farklı güçlerde PSU'lar için konuşuyorum. Örneğin FSP Hydro HD700 700W, FSP Hydro HD600 600W 'dan daha verimli ve sessizdir, ayrıca daha az ısınır.

FSP Hydro HD700 Kullanıyorumi, oldukça memnunum. 3 yada 5 Yıl tam emin değilim, garantisi var.

Dosya Ekleri

• images (4).jpeg
    images (4).jpeg
    29,6 KB · Görüntüleme: 57
FSP ve Seasonic, bir çok markanın PSU’sunu üretiyor ve PSU’ları çok kaliteli. FSP hakkında bilginiz yok sanırım.
Bilgim olmadan bir mesaj yazmam ben. Geçmişini iyi bilirim ve önermediğim markalar arasında.
Bu fotoğrafı Recep Baltaş attı. Onaylanmış psu markaları
Kimin ne attığı önemli değil ben önermiyorum. Alırsın almazsın karar senin benden demesi.

Bilgim olmadan bir mesaj yazmam ben. Geçmişini iyi bilirim ve önermediğim markalar arasında.

Kimin ne attığı önemli değil ben önermiyorum. Alırsın almazsın karar senin benden demesi.
Biz geçmişe değil, şimdiye bakıyoruz. Bu mantığa göre AMD geçmişte çok kötü anıları vardı, Ryzen önermeyelim o zaman? FSP alıp da sorun yaşayan görmedim şu ana kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı