Gereksiz para harcamayı nasıl keserim?

• Konuyu başlatan vmrt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 160

vmrt

Centipat
Daha fazla  
Malum, bugün karne günüydü. Ben de arkadaşlarımla çıkışta AVM'ye gittim. Sinemaya gittik, yemek yedik falan. Eğlence merkezlerinde oyun oynadık falan. Kendi hesabıma göre 350 tutacak aktivitelerimiz 550 tuttu. Paramın hepsini harcadım. Arkadaşlarımla birlikteyken bu oyun parası gibi geliyordu. Yemek ve sinema hariç 250 TL eğlence merkezlerindeki saçma oyunlara yatırdım. Sırf anneme peluş bir oyuncak kazanabilmek için, alt kata gitsem o paraya bulurdum aslında. Böyle bir hatayı neden yaptım bilmiyorum. Ve her ayda bir bu hataya düşüyorum. Akşam halı saha var, yorgunum, param yok. Para vermeden kaçan çocuklara sövdüğümüz günler tersine döndü. Bu gereksiz harcamaları nasıl keserim?

Yemek yemeyi azalt mesela ben kiloluyum sigarayı ve zararlı şeylere para vermeyi kestim cepte az da olsa para kaldı sadece kola boş şeylere para vermeyi bırakarak başla işe.

Böyle saçmalıklara para harcamayı kesmelisin eğlence için hayatını yakıyorsun. Yazdığın kadarıya zengin değilsin. İleride ne yapmayı düşünüyorsun? Hedef belirlemen gerek.

Geri
Yukarı