Nasıl para biriktirilir?

BRUHORYTU

Centipat
Herkese selam ben lise 1 öğrencisiyim ve PC almam lazım, bunun için para biriktiriyorum. Şu anda işlemciyi aldım, günlük 30 50 arası harçlığım var ve sürekli biriktirmeye başlıyorum ama pes edip harcıyorum. Nasıl yapabilirim?

Herkese selam ben lise 1 öğrencisiyim ve PC almam lazım, bunun için para biriktiriyorum. Şu anda işlemciyi aldım, günlük 30 50 arası harçlığım var ve sürekli biriktirmeye başlıyorum ama pes edip harcıyorum. Nasıl yapabilirim?
Biriktirdiğiniz paranın olmadığına inanın. Yokmuş gibi düşünün.

Anne ve baban harcamaz ve sana geri verirlerse biriktireceğin kadarını onlara verirsin. Yoksa delmeden açamayacağın metal kumbaralar var al onlardan bir tane tamamdır.

Parayı kendin tutma annene veya babana senin için tutmaları için verebilirsin, eğer tabii parayı her istediğinde vermeyecekler.

Pes ediyorsan bu iş yürümez. Öncelikle disiplin gerekir paranı tutmak için. Günlük paran bence gayet yeterli. 20-30 TL kadar para saklaman mümkün. Tabi yemene içmene bağlı olarak değişir.
Kumbara alırsın demir açılmayan kumbaralardan. Ama sen pes edeceksen çok zor gibi görünüyor. Ulaşman için sabırla beklemen lazım.

O zaman işlemciyi aldıysanız ona göre anakart, Ram ve PSU Almanız gerekecek bu da size daha fazla para biriktirmek için uzun süre gerektirecek. 3-5 demeden ne kadar atarsan artık diğer yılın ortasına doğru istediğin bilgisayarına kavuşursun.(Belki)

Yeni konular

Geri
Yukarı