Gereksiz yere Monster önerenler

Çok kişiye aldırdım biri de kuzenim ve aktif olarak sürekli kullanır. Mühendislik okuyor çizim yapar. Asla sorun yaşamadı Windows güncellemeleri dışında. Ben de buna dayanarak öneri yapsam saçma olur ama genele bakınca Monster ülkemizde çok tercih edilen bir marka. Sorunları görüyoruz ama sorunsuz çalışanlar gelip de "arkadaşlar bilgisayarım sorunsuz" diye bilgilendirme yapmıyor sonuçta.

Sorunlu bir modelse hiçbir markada önerilmez. Monster'a özel bir durum değil ki. :D örneğin Dell'ler sağlamlığıyla bilinir ama normal kasalara oyuncu donanımı taktığı modeller önerilmez. Ben de almam. Dell kullanıcısıyım aynı zamanda.

Yani Lenovo'yu görene kadar kendi fikridir diyordum da dandik mal önermeyin arkadaşım. Monster üst seviye kaliteye sahip ürünler üretmiyor. Ama Lenovo kadar da kötü değil kesinlikle. Durduğu yerde vidaları dökülüyor ulan Lenovo'nun. :D :D

Ya hocam bana her yönden daha kaliteli daha iyi olan Acer Nitro 5 varken neden Monster almam gerektigini söyler misin ayrıca bir zahmette çizim yaparken de sıkıntı çıkarmasın biz burada ağır yükler altına girdiği zamanki performansından bahsediyoruz.

Konuya bakacak kişilerin farelerine ve ellerine duyduğum saygıdan ötürü sürprizbozan içine alacağım.

Örnekler çoğaltılabilir.

Çokça karşılaştım bunlarla. Amacınız ne? Amaçları ne? Beni birileri aydınlatsa olur mu? Bir insan neden durduk yere model bile belirtmeden Monster önerir? Maaş mı alıyorlar?

Reklamın önemi. Adı havalı. Görünüşü havalı. Oynatmadığı oyun olursa iade garantili diyor reklamda. Kimse şartları bilmiyor...

Onun da her modeli iyi değil. Bazı modelleri gereksiz pahalı.

Monster alınca illa sorun mu çıkıyor? Veya diğer markalarda hiç sorun çıkmıyor mu? Genele bakılır, çok fazla sıkıntı varsa önerilmez. Monster'lar sorunsuz olmasa da çok dertli değiller. Fiyatları da uygun, Türkiye'de servisleri de iyi. Daha ne?
Diğer markalar alınınca sorun yaşama ihtimali daha düşük oluyor. Ortada bütçe yok, kriter yok. Adam model bile belirtmeden Monster diyor.

Monster eskiden kötü değildi, güncel ürünleri bilmiyorum. Önerenler kullanıyor mu ya da cihazları deneyimlediler mi onu da bilmem. Yine de öneride bulunmuşlar. Dövelim mi? Varsa karşıt bir kanıt, hayır bu şu sebepten alınmaz deyin bitsin. Şikayete ne gerek var?
Hocam, benim yakındığım durum şu. Gereksiz Monster fanlığı yapılıyor. Herhangi bir alakası yokken sebep bile belirtilmeden direkt Monster diyip duruyorlar.

Laptoplarda model bazlı gidilir, marka değil. Yeri geldi, ben de kaliteli olan T7 V22.1 modelini önerdim.

Sorunlu bir modelse hiçbir markada önerilmez. Monster'a özel bir durum değil ki. :D Örneğin DELL'ler sağlamlığıyla bilinir ama normal kasalara oyuncu donanımı taktığı modeller önerilmez. Ben de almam. DELL kullanıcısıyım aynı zamanda.
DELL markasını biz ailecek uzun yıllar kullandık. Benim demek istediğim, neden sorunlu gelme olasılığı yüksek olan bir şeyi seçersin ki? Sınav düşünün, 3 şık var.

A) Monster / Abra Serisi.
B) Acer / Nitro Serisi.
C) Lenovo / IdeaPad Serisi.

A şıkkı'nın yanlış gelme olasılığı diğerlerine göre daha yüksek yani daha riskli. Şimdi neden A seçip risk alasın ki? Ben şu an Abra serisi için konuşuyorum. Diğer serilere lafım yok.

Ya adamlar model belirtmeden, Monster diye atlıyor. Sen ne anlatıyorsun ya?
-Adamın amacı en iyi laptopu, önermek değil. Direkt "Monster alısnda, Ne alırsa alsın" kafasında ilerliyor.
Böyle düşünen varsa hangi marka için olduğu fark etmeksizin yanlış düşünüyordur. Nezaketimi koruyup seni terslemeyeceğim.

Lenovo en azından ısıdan anakart yakmıyor.
Dostum bak seni çocukluk arkadaşımla tanıştırayım. Burak. Burak bir Lenovo aldı. 3 ay sonra vidaları kayboldu. 6 ay sonra hataların ardı arkası kesilmedi. 1 yıl sonra görüntü vermedi. GPU'su yandı. Garanti süresi sonunda anakartı da yandı. Bilgisayar kullanılamaz halde. Masrafı kendisinden pahalı. Şimdi bu adam sorun yaşadı diye tüm Lenovo çöp olmuyor. Ha önerir miyim? Hayır. Ama Monster için de Lenovo için de aynısı geçerli.

Ya hocam bana her yönden daha kaliteli daha iyi olan Acer Nitro 5 varken neden Monster almam gerektigini söyler misin? Ayrıca bir zahmet de çizim yaparken de sıkıntı çıkarmasın biz burada ağır yükler altına girdiği zamanki performansından bahsediyoruz.
Bak şimdi sen de Acer Nitro 5'i körü körüne savunuyorsun öyleyse. Ben alınsın alınmasın demiyorum. Sadece Monster Notebook'lar da alınabilir diyorum.

DELL markasını biz ailecek uzun yıllar kullandık. Benim demek istediğim, neden sorunlu gelme olasılığı yüksek olan bir şeyi seçersin ki? Sınav düşünün, 3 şık var.

A) Monster / Abra Serisi.
B) Acer / Nitro Serisi.
C) Lenovo / IdeaPad Serisi.

A şıkkı'nın yanlış gelme olasılığı diğerlerine göre daha yüksek yani daha riskli. Şimdi neden A seçip risk alasın ki? Ben şu an Abra serisi için konuşuyorum. Diğer serilere lafım yok.
Bak ilk cümlende çok haklısın. Ama herkesin beklentisi farklı oluyor. Örneğin Monster'da Türkiye servisi, ömür boyu ücretsiz bakım, çanta hediyesi, daha uygun fiyat gibi avantajların oluyor. Ha şıklarının arasından hiçbiri tamamen sorunsuz değil. Özellikle birkaç yıl önceki kasalarına bak hepsinde ısınma şikayetini görürsün. :D

Böyle düşünen varsa hangi marka için olduğu fark etmeksizin yanlış düşünüyordur. Nezaketimi koruyup seni terslemeyeceğim.

Dostum bak seni çocukluk arkadaşımla tanıştırayım. Burak. Burak bir Lenovo aldı. 3 ay sonra vidaları kayboldu. 6 ay sonra hataların ardı arkası kesilmedi. 1 yıl sonra görüntü vermedi. GPU'su yandı. Garanti süresi sonunda anakartı da yandı. Bilgisayar kullanılamaz halde. Masrafı kendisinden pahalı. Şimdi bu adam sorun yaşadı diye tüm Lenovo çöp olmuyor. Ha önerir miyim? Hayır. Ama Monster için de Lenovo için de aynısı geçerli.

Bak şimdi sen de Acer Nitro 5'i körü körüne savunuyorsun öyleyse. Ben alınsın alınmasın demiyorum. Sadece Monster Notebook'lar da alınabilir diyorum.

Bak ilk cümlende çok haklısın. Ama herkesin beklentisi farklı oluyor. Örneğin Monster'da Türkiye servisi, ömür boyu ücretsiz bakım, çanta hediyesi, daha uygun fiyat gibi avantajların oluyor. Ha şıklarının arasından hiçbiri tamamen sorunsuz değil. Özellikle birkaç yıl önceki kasalarına bak hepsinde ısınma şikayetini görürsün. :D

Hocam neden körü körüne savunayım ki ben laptop kullanıcısi bile değilim :D sadece en iyi ürünü savunuyorum.

Sayılı modelleri güzel. Ama o modeller hangi bütçe aralığında bilmiyorum, 8-11K bütçe aralığında Asus TUF serisi veya IdeaPad Gaming 3 serisine bakılabilir. Onun haricinde bende Monster önermem pek. Kullanıcının ismini belirtmeniz kötü olmuş ama rencide olabilir konuyu görünce.

Yeni konular

Geri
Yukarı