GetSearch nasıl kaldırılır?

Denetim masasından bunları kaldır:
360 Total Security
AutoHotkey 1.1.22.09
CLEO 4.3
Curse
Free Download Manager 3.9.7
Free YouTube Download
GlassWire 1.0
iFunbox (v3.0.3109.1352)
iTools 3
McAfee Security Scan Plus
MediaFire Desktop
MEGAsync
RecSpeed Net Turbo 1.0
Revo Uninstaller Pro 3.1.4
TTNET Akilli Çubuk

Hosts dosyasını orj. ile değiştirin.

Herdprotect rehberine göre bunları uygulayın:
c:\users\musab\desktop\foto\putty.exe
c:\users\musab\desktop\programlar\tardsplaya.exe
c:\users\musab\appdata\local\programs\shards of war\qtwebengineprocess.exe
c:\program files\adobe\adobe premiere pro cc 2015\adobe.snr.patch-painter.exe
c:\program files\autohotkey\au3_spy.exe
c:\program files\autohotkey\compiler\ahk2exe.exe

Bu klasör içlerini silin:
c:\program files (x86)\hotspot shield
c:\users\musab\appdata\roaming\utorrent\
c:\program files (x86)\thinksky
c:\users\musab\downloads\downloads\dizz nicca's enb v3\
c:\users\musab\appdata\local\mediafire desktop
c:\users\musab\appdata\roaming\hotspot shield
c:\program files\autohotkey\
c:\program files\mcafee security scan
C:\Users\musab\AppData\Local\Temp
Efendim öncelikle biraz işim olduğu için 12 gün sonra mesaj yazmak zorunda kaldığımdan ve konuyu hortlattığımdan dolayı çok özür diliyorum. Herdprotect rehberine göre bunları uygulayın derken nasıl yani onları sileyim mi? yoksa çalıştırayım anlamında mı?

Ayrıca bunları yaptıktan sonra GetSearch silinir mi?

DÜZENLEME: Orjinal "hosts" dosyasını bulamadım, yani internete güvenemiyorum. Siz bana dosyayı gönderirmisiniz lütfen?

Son düzenleme:
Ekran Görüntüsü (149).png

Yine aynı sorun var, GetSearch olan bu şey oradan kaldırılamıyor. Oraya sabitlenmiş.

Efendim öncelikle bu GetSerach'in en sağındaki resimde gözüken yerde "Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor." hatası veriyordu. Ben bunu kaldırırsam bu sorunu kökten çözeceğimi anlamıştım. Bunun için internete "Google Chrome Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor" yazdım ve karşıma çıkan ilk sitedeki çözüm bu virüsten kurtulmamı sağladı. Yani eğer isterseniz buraya o sitedeki çözümün linkini atabilirim şimdi atamıyorum reklam olmasın diye, sitenin linkini atayım mı? çözümü kendim yazamıyorum çünkü çok uzun.

DÜZENLEME: Baktımda başkaları paylaşmış böyle çözüm linklerini yasak değilmiş demek.

Çözüm bu sitede yazıyor: [çözüldü] Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor

Son düzenleme:
Orada belirtilen çözüm her reklam zararlısında önerdikleri şeylerdir. Denilenleri doğru yapsaydınız sorunuzu zaten çözülürdü. Eğer dediklerimi yapmadıysanız virüs hala bilgisayarda. Orada gözükmediği silindiği anlamına gelmez.

Orada belirtilen çözüm her reklam zararlısında önerdikleri şeylerdir. Denilenleri doğru yapsaydınız sorunuzu zaten çözülürdü. Eğer dediklerimi yapmadıysanız virüs hala bilgisayarda. Orada gözükmediği silindiği anlamına gelmez.
Dediklerinizi yaptım, zaten virüsün çalışmadığı sürece PC'de olması umrumda değil aslında. Sadece Google arama motorunu kullanayım yetecektir bana.

murat hocam sizinle konuşmak istiyorum bir sorunum varda nasıl konuşucam özelden bi yardım ederseniz çok sevinirim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı