Google reklamları nasıl kaldırılır?

kuroi kenshi

Hectopat
Şu anda kendi gmail'im üzerinden gelen Google reklamların benzerleri annemin hesabında çıkıyor. Annem sadece interneti film izlemek ve candy crush oynamak için kullansa da reklam olarak monitör, ekran kartı, kulaklık gibi benim aramış olduğum reklamlar çıkıyor sebebi nedir ve nasıl çözebilirim? Kendimi aşırı rahatsız hissetmeye başladım. Google'ın aramaları reklam olarak sattığını biliyordum ama başka bir gmail üzerinden çıkması beni aşırı gerdi ve ürpertti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonlar için Adblock oluyor ben öyle çözmüştüm sorunu ama sadece tarayıcıda geçerli oluyor.
Benim dert ettiğim şey reklamları görmemek değil. O reklamların bende çıkmasına tamamım fakat alakasız bir biçimde aramalarımda eşleşen reklamların bambaşka bir hesapta çıkması bu bağlantı nereden geliyor. Aynı ip den internete girmemizden mi?

Peki bu reklamları sadece benim hesabımda göstermesini nasıl sağlayabilirim? Eskiden google da bu kadar reklam görmezdik. 5 dakika önce ne arattıysam artık önüme geliyor. Google'ın yapay zekasının bizi takip etmesi kişisel gizlilik kuralları ihmal etmiyomu hani şu hesap açarken kabul ettiğimiz şeyleri.

Google hesap ayarlarından Reklam kişiselleştirme ayarını kapatabilirsin.
Evde İnternet bağlı tüm herkesin ayarını kapatırsan, rastgele reklam gösterecektir.
Peki bu ayara mobilden nasıl ulaşabiliriz. Aradım reklamla alakalı bir şey göremedim. Bulmam için izlemem gereken yolu söyler misiniz?
Ekleme yapayım ayarı buldum ayrıca (SORUN ÇÖZÜLDÜ) konu kapanmıştır hepinize çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Google ayarları > Google hesabınızı yönetin > Veri kişiselleştirme sekmesinin altından ulaşabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı