Geveyli iPhone nedir?

Ersin Zor

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Geveyli iPhone XS Max aldım lakin ben bu gevey ne tam olarak anlamadım. Esım ile kullanabiliyor muyum gevey yaptırmadan? Telefon 2019 Haziran öncesi pasaport kayıtlı.

Merhaba. Geveyli iPhone XS Max aldım lakin ben bu gevey ne tam olarak anlamadım. Esım ile kullanabiliyor muyum gevey yaptırmadan? Telefon 2019 Haziran öncesi pasaport kayıtlı.
Gevey; yurtdışından alınan iPhone cihazların simlock yani akıllı kilidini açan böylece telefonun sinyal almasını sağlayan bir sistemdir. Gevey kart sayesinde dakikalar içerisinde cep telefonu ve iPad gibi cihazlarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

GEVEY; Yurtdışından gelen taahhütlü alınan iPhone’ların SİM Kilidini açan aparattır. Yani iPhone’unuza SİM kartınızı takınca SİM GEÇERLİ DEĞİL ekranına atarak sizi aktivasyona/etkinleştirmeye atar. iPhone’unuzdaki SİM GEÇERLİ DEĞİL ekranını GEVEY olmadan geçemezsiniz.

Gevey benim bildiğim SIM aldatıcı yani cihaz eskiden yüksek ihtimallle yasa dışı bir cihaz olarak kullanılmış olabilir ama bildiğim bu kadar tabii bilirkişilere sormak gerekir.

Edit: Yurt dışında 50 dolara satılan “gevey turbosim” adlı SIM aldatıcıların “yasa dışı” olarak Türkiye'de de satışa sunulduğu belirlendi.

Görünüşe bakılırsa telefonu olurundan bayağı ucuza almış olmanız lazım :)

gevey; iCloud sorunu olan cihazları iCloud sorununu çözmez!
Gevey; pasaport kaydı yapılması gereken cihazların servis yok sorununu çözmez!
Gevey; klonlanmış cihazları açmaz!
Gevey; tek hat ile pasaport kayıt işlemi yapılan ve o hat ile aktif kullanılabilen cihazlarda farklı hat ile kullanılması için kullanılmaz!

Araştırdım biraz. Yüksek ihtimalle yurt dışından ülkemize kaçak giren telefonların 1.SIM kısmına takılması gereken SIM kart. Sanki telefon yurt dışındaymış gibi gösterir sizde diğer SIM ile iletişim kurarsınız. Baktığım yazılara göre anladığım bu.

Anladım, eSIM gevey yapmadan kullanabiliyor muyum?
Telefon geveyli ise eğer geveysiz adım atamıyorsunuz.

Sim kilitli telefonun kilitli olduğu operatörün imsi bilgisiyle hattı çalıştırma işidir. Eski gevey satıcılarındandım bende.

Geri
Yukarı