Gezegenler bir ağaca bağlı olabilir mi?

Hocam bu mitoloji nedir?

İskandinav mitolojisi. Bu konularla ilgiliysen en geniş ve eğlenceli mitolojidir kendisi. Yggdrasil (İrminsul) dokuz diyarı birbirine bağlar. Ragnarok geldiği zaman Surtr tarafından ateşe verilecektir.

Yunan değil İskandinav. Thor, Zeus kadar sapık değil. 😀

Zeus da maşallah. Ensest ilişkiyi kendine vizyon edinmiş :D

İskandinav mitolojisi. Bu konularla ilgiliysen en geniş ve eğlenceli mitolojidir kendisi. Yggdrasil (İrminsul) dokuz diyarı birbirine bağlar. Ragnarok geldiği zaman Sutr tarafından ateşe verilecektir.

Zeus da maşallah. Ensest ilişkiyi kendine vizyon edinmiş :D
Sağ ol teşekkür ederim🙂
Yunan mitolojisi. Aç Emir Özdemir izle.

Sorumun cevabı bu değil.

Aslında öğrenmek lazım mitolojileri. Günümüzde bir çok şeyin ismi buralardan geliyor. En basitinden İngilizcedeki gün isimleri. Eğlenceli de öğrenmesi. Pek vakit kaybı değil şahsen.

Çok saçmaymış gerçekten. Cidden buna inanan var mı?
Size göre saçma olmasını anlıyorum, evet bence de saçma ama merak ediyorum: Acaba sizin metafiziksel ruhani inancınız var mı? Varsa nedir? Belki eğer varsa sizinki de başkasına saçma geliyor olabilir.

Mesela Adem ve Havva olayı saçmalık.

İnanmak veya inanmamak.. Gülmek veya gümlemek.

Araştırmak ve içine girmek, sonra dışına çıkmak, sonra tekrar içine daha gelişmiş bir şekilde girmek gerekir. Her çıkışta, içeriye nasıl daha iyi girebileceğinizi anlıyorsunuz.. Daha iyi içeri girebilmeniz dileğiyle..

0_bIjH08wgGBna1Rkz.jpg

Hocam zamanında bir miktar izolasyona maruz kalan her topluluk kendi mitolojisini üretir.

Örnek vereyim. - Günlük hayatımızdan çok uzağa gitmeye gerek yok - kahvehanede oturuyorsunuz ve dört gözle beklediğiniz oralet kibarca masanıza konuluyor. Tam bardağa yönelmişken yan masadan " bulutlar neden başımıza düşmüyor, demek ki onu orada tutan ilahi bir güç var " gibi bilimsel(!) söylemlere kulak misafiri oluyorsunuz. Aklınızı başınızdan alan bu bilgi ile yüzleşirken oraletten fazla çekip ağzınızı yakıyorsunuz.

Buraya kadar her şeyin gerçekleşmesi mümkün olduğunda hemfikiriz değil mi? Peki ya o akşam birdenbire son 843 yılın en soğuk kışı yaşanıp insanlar kahvehanede mahsur kalsa, hatta biraz abartalım bir hafta sadece çay ve bisküvi yiyip diğerlerinden izole kalsalar ne olur? Tabi bu varsayımda abartıyı biraz arttırarak morallerinin bozulmadığını ve aynı şekilde okey vesaire oynayıp muhabbet ettiklerini düşünelim. Ben size söyleyeyim bir hafta sonra kapılarını açsak "Ayin var kardeşim başka gün gel" diye yüzümüze çarparlar(!). Demek istediğim, birbiriyle iletişime geçmeyen toplumların birbirinden farklı hikayeleri olur.

Size göre saçma olmasını anlıyorum, evet bence de saçma ama merak ediyorum: Acaba sizin metafiziksel ruhani inancınız var mı? Varsa nedir? Belki eğer varsa sizinki de başkasına saçma geliyor olabilir.

Mesela Adem ve Havva olayı saçmalık.
O konulara girmek istemiyorum hocam, içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Geri
Yukarı