Bir insan başka bir insanın ruhu olabilir mi?

Bir insanda başka bir insanın ruhu olabilmesi için reenkarnasyon olayının gerçek olması lazım. Ancak bu düşünceye göre fikir yürütürken mesela zamanda geriye dönük bir düşünsel deney yaparsak dünyada hep aynı sayıda canlının veya insanın var olması gerekirdi. Çünkü bilindiği üzere insan nüfusu eskiden daha az idi. Ruhlar sürekli yer değiştiriyor olsaydı dünyanın şu an yaklaşık 8 milyarlık mevcudu için yeni ruhlar nereden gelecekti? Ya da mesela başka canlıların ruhu insana geliyor olsaydı, dünyada yaşanan kitlesel yok oluş safhalarında canlılığın %70'i veya %80'i öldüğü vakit, ruhları nerede bekleyecek ya da ruh bekleyebilen bir şey mi? Reenkarnasyon inancında bu tip sorunların olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla eğer ruh varsa her canlının ruhu eşsiz olmalı.

Eğer ruh beyinden ayrılırsa ölüm gerçekleşir.
Ruhu bir işletim sistemi gibi beyni ise İşlemci ve Harddisk gibi düşünebilirsin.
Eğer işletim sistemi olmazsa bilgisayar çalışmayacağı için ruh olmazsa da beyin ölümü gerçekleşir.

Bir insan başka bir insanın ruhu olabilir mi?
Din, felsefe değil dogmadır. Bu tür soruları gerçeği bilenlere sormalısınız. Yani din adamlarına. Gerçeği arayan bilim insanları ve düşünürler size asla nihai cevabı veremez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı