Gezginler.net masum mu?

Şu an bir yandan endişeleniyorum çünkü 4-5 ay önce bilinçsizce gezginlerden WinRAR indirmiştim gezginler. Netten yana değilim bunu da belirteyim.

Merak etme dostum Türkiye'nin yarısı bir dönem buradan uygulama/dosya indirdi zaten. Bende çok indirdim. Senin bir indirmenle zengin olamazlar site olmasa bile devlet tarikatlara destek ve promosyon veriyor zaten 😀

Belgelerle açıklıyor.
Belge derken hangi belgeyi kastediyorsunuz :) Video karşıma çıkıp duruyor 2 kez baştan sona izledim, 5-6 kez de iddia içeren kısımları tekrar izledim söylenenlerle gösterilenlerin/yazılanların ilgisi yok, farklı videolar mı var anlamadım? Sırf bu belge olayını öğrenmek için üye oldum foruma, paylaşırsan sevinirim.

Bizim web tasarıma başladığımızda forumlarından çıkmadığımız, herkesin birbirine yardım ettiği, site analizlerinin yapıldığı, her formattan sonra onlarca program indirdiğimiz yılların emektarı siteye bilen de bilmeyen de saydırmış. Üzücü gerçekten

Ben 2002 yılında yani sitenin kurulduğu ilk yıl Gezginler'i keşfettim ve forumda insanlara yardım etmeye çalıştım, sonra gönüllü olarak forum yöneticiliği, içerik yöneticiliği görevleri yaptım. 2016 yılında beri de şirketin bünyesinde hem gezginler'de içerik yöneticisi hem de epey'de içerik yöneticisi olarak tam zamanlı olarak çalışıyorum. Videoda hiçbir şeyin kanıtı yok. Sağdan soldan bulduğu bilgileri gerçek gibi insanlara sunmuşlar. İnandırıcı da olmuş ha! Ben burada çalışmıyor olsam ve geçmişini bilmiyor olsam, ben de şüphelenirdim ama gerçeklerin söylenenlerle hiçbir alakası yok. Bu şirketin tarikatlarla hiçbir ilişkisi yok. Videoda Tunç Y. olarak gösterilen kişi ise yıllar önce bir trafik kazasında vefat eden Tunç Y'nin bir arkadaşının fotoğrafıdır. Siteyi bilen biliyor zaten. %99'u direkt yazılımın kendi sitesinin linklerine yönleniyor. Ufak bir kısmı ise (eskidir, kendi sitesi kapanmıştır vs) gezginler sunucusuna yüklenir ya da archive.org'dan kaydına bakılıp oranın linki eklenir. Sitede hiçbir şekilde korsan yazılım ya da crack dosyası barınmaz! İndirdikleriniz ise üretici tarafından üretildiği için güvenilirdir (üretici içine bir şey koymadığı sürece). Ayrıca Gezginler'de VirüsTotal'in tarama raporu da bulunur. Virüs Tarama isimli kısımda yeşil görünen programlarda sorun yoktur. Ama bazı linklerde uyarı olabilir o kısımda ki bu da ziyaretçilere uyarı olarak gösterilir.

Uzun lafın kısası gezginler için sarfedilen kötü sözler iftiradan başka bir şey değildir. Gözümüzden kaçan programlar vardır linkini güncellemediğimiz ama hiçbir şekilde para akıtma söz konusu değil.

Bilemem fakat birkaç defa kullanmıştım ve sorun yaşamamıştım.

Geri
Yukarı