GFN ile Starfield performansı nasıl?

264075

Hectopat
Arkadaşlar Starfield oynamak için GeForce NOW almayı düşünüyorum fakat Reddit'te gördüm ki birkaç arkadaşa Starfield'de GTX 1060 kartı vermiş? Gerçekten o kadar düşük bir kart mı veriyor eğer öyleyse almayacağım param boşuna gitmesin. Kullanan arkadaşlar deneyip söyleyebilirse sevinirim.

Bilgi muhtemelen doğrudur çünkü GeForce NOW'un Türkiye sunucusu hiç iyi değil. Zaman zaman bazı oyunlara GTX 1060 verirken ağır oyunlara da en fazla RTX 2060 veriyor Türkiye sunucusunda. RTX 3060 bile bu oyunda cortlamışken RTX 2060'ın yeterli olacağını sanmıyorum. Deneyip denememek size kalmış da paranız boş yere gitmesin derim. Türkiye şartlarında para kolay kazanılmıyor.

RTX 2080 veriyor ancak sanırım sunucu sayısı az olduğundan arada GTX 1060 veriyor. Dün akşam bana RTX 2080 verdi ve denedim. Sonuç yine kötü. RTX 2080 bile oyunu 30-40FPS anca açıyor. Optimizasyon sorunları giderildiğinde belki bir nebze oynanılabilir olur. DLSS vs. geleceği söyleniyor.

@654456 zaman zaman GTX 1060 verdiği olabiliyor. GeForce NOW kullandığımda The Witcher 3 için GTX 1060 vermişti. Sonra izlenilen yanlış politikalar sonrasında sinirim bozuldu ve üyeliğimi iptal edip sistem dizmiştim. İyi ki de yapmışım.

RTX 2080 veriyor ancak sanırım sunucu sayısı az olduğundan arada GTX 1060 veriyor. Dün akşam bana RTX 2080 verdi ve denedim. Sonuç yine kötü. RTX 2080 bile oyunu 30-40FPS anca açıyor. Optimizasyon sorunları giderildiğinde belki bir nebze oynanılabilir olur. DLSS vs. geleceği söyleniyor.
Evet dlss gelicek bi de hangi ayarlarda 30-40 fps aldınız yüksek mi ? Bana açıkçası orta ayarlar yeter zaten starfield'in öyle ahım şahım bi grafiği yok mediumda 60la oynasam kafi.

@654456 zaman zaman GTX 1060 verdiği olabiliyor. GeForce NOW kullandığımda The Witcher 3 için GTX 1060 vermişti. Sonra izlenilen yanlış politikalar sonrasında sinirim bozuldu ve üyeliğimi iptal edip sistem dizmiştim. İyi ki de yapmışım.

Bazı oyunlarda yapıyor öyle ya ama ben de Witcher 3'te hep 2080 verdi aynı şekilde Cyberpunk'ta da 2080 veriyordu ama Dying Light'ta mesela 1060 veriyordu ve oyun kasıyordu bildiğin. Sağı solu belli olmuyor be abi.

@264075 böyle şeylerle uğraşmaya gerek yok ya. Maddi durumunuzu bilemiyorum da aylık 1000-2000 TL'ye taksitle ortalama sistem dizilebiliyor. GeForce NOW gibi bulut hizmeti sunan programlara sürekli para kaptırmaktan ziyade bunun yapılması daha mantıklı geliyor. GeForce NOW'da orijinal oyun oynama zorunluluğu da var, sistemin yanı sıra oyunları da satın almanız gerekiyor.

Evet DLSS gelecek bir de hangi ayarlarda 30-40 FPS aldınız yüksek mi? Bana açıkçası orta ayarlar yeter zaten Starfield'in öyle ahım şahım bir grafiği yok mediumda 60la oynasam kafi.

Yüksek, düşük fark etmiyor. 50FPS üstünü göremedim ki oda 30-40'a düştü bir süre sonra. FSR açtığımda FPS düşmesi çoğaldı, sanırım bağlandığım bilgisayarın işlemcisi yetersiz kaldı. Normalde 5 olan gecikme değerim Starfield'da 15'ti.

@264075 böyle şeylerle uğraşmaya gerek yok ya. Maddi durumunuzu bilemiyorum da aylık 1000-2000 TL'ye taksitle ortalama sistem dizilebiliyor. GeForce NOW gibi bulut hizmeti sunan programlara sürekli para kaptırmaktan ziyade bunun yapılması daha mantıklı geliyor. GeForce NOW'da orijinal oyun oynama zorunluluğu da var, sistemin yanı sıra oyunları da satın almanız gerekiyor.

Çok oyun oynayan birisi değilim yani önceden öyleydim de artık öyle pek ilgim kalmadı arada tek tük böyle işte büyük hit yapmış oyunları merak edip oynuyorum bu yüzden de yeni bir PC toplamak mantıksız geliyor bana. Boşa şimdi 15-20 k bayılmaya gerek yok 200 TL'ye de bir ay boyunca istediğim oyunu oynayabiliyorum o bana yetiyor.

Ben önceden Avrupa sunucularında kullandığım için Türkiye'ye gelmesiyle beraber indirim sağlandı. 50TL olmasa şu an güncel fiyattan gerçekten değeceği tartışılır. O kadar sıkıntılı ki Türkiye üzerinde, bazen premium olmama rağmen 200 sıra bekliyorum, RTX destekli oyunda bile GTX 1060 veriyor vs.

Geri
Yukarı