GFN Türkiye sunucusu deneyimim

lampeonn

Hectopat
Yaklaşık 3 gündür GeForce Now TR sunucularını deneyimliyorum. Tecrübelerimi aktarmak istedim.
- İnternet hızım 24 Mbps civarında.
- Test ettiğim oyunlar: Fortnite, The Long Dark, Watch Dogs 2 ve Hitman 2
- Genel yorumum: Geçtiğimiz yıl yaz aylarında denemek için Fortnite oynamıştım eu central sunucuları üzerinden ve 1366*768 çözünürlüğünde 60 FPS görüntü kalite kaybı olmadan çok uzun zamanlar oynadığımı hatırlıyorum. Sadece o kadar kullanmıştım ve şimdi Türkiye sunucunda belirttiğim oyunları yaklaşık 2'şer saat civarında oynadım. Oynanamayacak kadar değildi hatta iyi bir sistem havasına giriyor insan. Ancak test aşamasında olduğundan mıdır bilemem ancak aynı internet bağlantısı ve aynı bilgisayar, aynı ayarlarda Türkiye sunucusunda belirli aralıklarla görüntü kalitesinde rahatsız edecek kadar düşme oluyor ve gerçekten kötü etkiliyor.

Gecikme konusunda Türkiye sunucularında açık ara anlaşılır bir şekilde gelişme var ancak görüntü kalitesinden memnun kalmadım. Umarım ileride düzelir. GeForce Now bu oyunları sistemi kaldırmayan insanlar için bir nimet 30 FPS aldım 60 FPS aldım bunu eleştirmek hoş olmaz ancak yurt dışındaki sunucuda 1366*768 60 FPS görüntüde sıkıntı olmazken ülkemizde açılan sunucuda kalite kaybı olması üzüyor insanı.
Ancak TR'de hikayeli oyunlar çok rahat bir şekilde benim internetim civarlarında bir internet ile 30 FPS cam gibi kaliteyle oynanabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı