GG-6600 Ryzen 5 5500 sistem oyun oynarken aniden kapandı ve açılmıyor

iTeee

Decapat
Daha fazla  
Gaming genden yeni sistem aldım "gg 6600"
Sadece iki gün kullandım, bugün kardeşim Minecraft oynarken sistem aniden kapanmış, sonra fişini çektim birkaç saniye beklettim tekrar taktım açıldı daha sonra tekrar denemek için Minecraft'a girdim birkaç dk oynadıktan sonra aniden tekrar kapandı ve açmaya çalıştığımda ekrana American Megatrends logosu çıktı bir şeyler yazıyordu okuyamadım sonra sistem geri kapandı ve açılmıyor, sadece bir süre bekletip geri açarsam fanlar dönüyor ama geri kapanıyor. BIOS pilini söktüm denedim, RAM'leri çıkardım teker teker takıp denedim, kasa arkasındaki BIOS reset tuşuna bastım, ekran kartını çıkartıp denedim ama bunlardan hiçbiri bir işe yaramadı. Şimdi BIOS pilini falan çektim uzun bir süre bekleyeceğim belki düzelir sizce neden yaşıyorum bu sorunu bilgili olanlar var mı nasıl çözerim? PSU: FSP Hyper 80+ Pro Bronze.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming gen TR üzerinden mi aldınız?
Aynı sorun bende de oldu.

Siz ne yaşadınız? Ben GG6600 modelini almıştım.

Bu arada anakart ışıkları yanıyor söylemeyi unutmuşum.

Gönderdiğim resimdeki sol üstteki kabloyu çıkartıp bir süre bekledim geri taktım ve sistem açıldı ama oyuna girdim tekrar kapandı bu arada BIOS üzerinde XMP ve ReSize BAR açık CSM'yi kapatmıştım bunlardan birisi çökmesine sebep oluyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230907_213228_576.jpg
    IMG_20230907_213228_576.jpg
    206,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı