Ghosting olmayan ve 280 Hz monitör önerisi

Bütçe
15000

Youne

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, önceden Gameon 240Hz monitörünü kullanıyordum ve Valorant oynuyordum açıkçası o kadar çok ghosting vardı ki herhangi oyundaki bir karaktere bakarken fare sağ sol yaptığımda resmen 2. bir karakter gözüküyordu. UFO testi falan iğrençti. Açıkçası ucuza almıştım 5000TL'ye ve iade etmek istemedim sırf bu monitörden dolayı bilgisayarımdan 32 GB RAM'li 3060'lı 5 5600'lü tiksindim sattım şimdi yeni bir bilgisayar diziyorum ve 1 monitör alacağım ama bu monitör IPS panel renkleri akıcılığı ve özellikle 280Hz olması çok önemli. 1 gram dahi ghosting istemiyorum. Ufacık bir şekilde bile gözüme çarpmasın. 1ms ve altı olursa ve G-Sync desteği olursa güzel olur. Teşekkürler iyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim kullanıyorum diye demiyorum ama ghosting yok denecek gibi bir şey. Ama 280 değil 270hz. Bozmaz ya 10hzten bişi olmaz 😅

Asus TUF Gaming 23'8 VG249QM1A

Telefonumun galerisinde bulabilirsem yaptığım ufo testlerinin sonuçlarını atıcağım.

1711492948589.jpeg
1711492969346.jpeg

Emin misin ghosting olmadıgına alıp da pişman olmayayım?

FPS oyunları için alıyosan kesinlikle BenQ almalısın. Bende XL2546k modeli var efsane bir monitör renklerine kötü diyorlardı hiç de kötü bulmadım ama kötü olsaydıda performansı için yine alırdım.
Bak sayfa 4'te benim ekipmanlar, bir de ghosting vardı monitörde iadeye yolladım sonrasında aynı monitörü başka yerden aldım yine aynı dedim böyle olmamalı 2 kez hem de meğerse ayar gerekiyormuş kurcalayıp buldum DyAc açınca hiç gölgelenme yok 😂 boşuna iade etmişim güzelim monitör.

FPS oyunları için alıyosan kesinlikle BenQ almalısın. Bende XL2546k modeli var efsane bir monitör renklerine kötü diyorlardı hiç de kötü bulmadım ama kötü olsaydıda performansı için yine alırdım.
Bak sayfa 4'te benim ekipmanlar, bir de ghosting vardı monitörde iadeye yolladım sonrasında aynı monitörü başka yerden aldım yine aynı dedim böyle olmamalı 2 kez hem de meğerse ayar gerekiyormuş kurcalayıp buldum DyAc açınca hiç gölgelenme yok 😂 boşuna iade etmişim güzelim monitör.

Yok ustam ben bu ghosting olayından o kadar tiksindim ki bütçeyi 20 bine bile çıkarırım ayar falan yapmayacağım yok en iyisi olacak en canlı renkleri en IPS paneli en kalitelisi olacak alıp camdan aşağı atayım kırılmayacak ölü piksel desen 1 tane bile olmayacak ms 1'in altında olacak şu an globalde en iyi monitör üreticisi olacak hatta alacağım firma öyle bir şey istiyorum ben ayar yapmayacağım monitör zaten en iyi ayarı kendi yapacak Windows ayarlarına girip Hz'yi yükseltmiycem bile düşük Hz seçeneği bile olmayacak monitörde hatta 25-30 binede çıkabilirim fiyat olarak.

Yok ustam ben bu ghosting olayından o kadar tiksindim ki bütçeyi 20 bine bile çıkarırım ayar falan yapmayacağım yok en iyisi olacak en canlı renkleri en IPS paneli en kalitelisi olacak alıp camdan aşağı atayım kırılmayacak ölü piksel desen 1 tane bile olmayacak ms 1'in altında olacak şu an globalde en iyi monitör üreticisi olacak hatta alacağım firma öyle bir şey istiyorum ben ayar yapmayacağım monitör zaten en iyi ayarı kendi yapacak Windows ayarlarına girip Hz'yi yükseltmiycem bile düşük Hz seçeneği bile olmayacak monitörde hatta 25-30 binede çıkabilirim fiyat olarak.

Windows'tan ayar yapmadan böyle bir şeyin olması imkansız bence, hazır ayarlı öyle bir şey duymadım hiç. Benim monitör 0.5ms yazıyordu. Canlılık konusunda en iyisi OLED'ler sanırım ama benim monitör bayağı canlı ve parlama olayı da var benimkinde, ölü pikselle karşılaşmadım hiç.

O zaman sen bana parayı ver monitörü alıp ayarlamaları yapayım sonra sana göndereyim. Üstü benim ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı