Çözüldü GIBIRNet bot mu basıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm
Bütün kullanıcıları inceledim ve kesinlikle böyle bir çalışma olmuş. Üç hesap açılmış birer gün arayla:
Bu hesaplar GIBIRNET reklamı yapıp siteye bir daha girmemiş zombi hesaplar. Reklam içerikli mesaj atmaktan kalıcı banlıyoruz.

Yarın da GIBIRNET'i forumdan kalıcı banlayıp banlamayacağımıza karar vereceğiz.

Hesapların eskiden açılması çok iyi oldu zira biliyorum yeni açılmış olsalardı birileri bu hesapları TurkNet zammı sonrası bizim GIBIRNET'i banlamak için organize ettiğimizi düşünürdü.
Hadi bu bot olayını bir yana bu fiyatlar ne? Size ben gidip niye 1000 Mbps için 1000 lira vereyim? Altyapı sahibi 380 liraya satarken siz ne yaşayıpta 1000 lira satıyorsunuz? Ben size niye 8 Mbps upload hızını 20 Mbps olması için 50 TL vereyim ekstradan? Fiyatlarınızda çöp firmanızda çöp direkt olarak. İyi ki o zaman bot olayını görmüşüm yoksa yanlışlıkla geçiş yapacaktım.
Eki Görüntüle 1474044
Gidip Gigafiber hızlarına bakarsanız pahalı olması normal zaten. Turknet'in 170TL'ye sattığı paketler Gıbırnet'te 110TL mesela.

Abi her şeyi geçtim. Kusura bakmayın ama GIBIR ne demek? Anlamı ne?
Her isimde anlam aramak ya da kusursuz bir isme vakit kaybetmek yerine bu vakti işlerini büyütmeye ve yatırımlarını genişletmeye harcayan firmaları tercih etmek en mantıklısıdır. Bugün çoğumuzun kullandığı arama motoru ve hatta mobil ekosistemi olan Google'ın ismi bile diline göre düşündüğümüzde anlamsızdır Googol'dan yanlışlıkla türemiş bu ismin dahi mantıklı bir anlamı bulunmuyor. Umarım teşbihimi anlarsınız 🙂
İsmin anlamına gelince henüz bize bile açıklanmıyor ancak elbet bir gün açıklanacak o zaman gelir haber veririm şu demek diye.

İlk defa duydum ismini.

Yarın da GIBIRNET'i forumdan kalıcı banlayıp banlamayacağımıza karar vereceğiz.
Hocam kesin kendileri yapmıştır diyebilir miyiz? Bu kadar cahil olamazlar ki. Bir başkası markayı karalamaya çalışmasın?

Hocam kesin kendileri yapmıştır diyebilir miyiz? Bu kadar cahil olamazlar ki. Bir başkası markayı karalamaya çalışmasın?

İlk iki üyenin mesajlarına bak bunlar R10 gibi sitelerde para karşılığı yorum, reklam yaparız diyen tiplerin mesajları. Firma adını büyük/küçük harf tamamen doğru yazmak, tüm imla kurallarına uymak ve sahte profil fotoğrafı kullanmak birebir uyuyor. Ama bunlar acemi botçuların işi, doğallıktan tamamen uzak.

Gıbırnet sahibi büyük ihtimalle örnek mesajları görünce "bot olduğunu az belli etseydiniz embesil herifler" diye devam etmemelerini istememiş ve 2 mesajda sınırlı kalmış olabilir. Benim aklıma en çok bu geliyor.

İlk iki üyenin mesajlarına bak bunlar R10 gibi sitelerde para karşılığı yorum, reklam yaparız diyen tiplerin mesajları. Firma adını büyük/küçük harf tamamen doğru yazmak, tüm imla kurallarına uymak ve sahte profil fotoğrafı kullanmak birebir uyuyor. Ama bunlar acemi botçuların işi, doğallıktan tamamen uzak.

Gıbırnet sahibi büyük ihtimalle örnek mesajları görünce "bot olduğunu az belli etseydiniz embesil herifler" diye devam etmemelerini istememiş ve 2 mesajda sınırlı kalmış olabilir. Benim aklıma en çok bu geliyor.
Ben bildirdiğimde bir sürü bot hesap tüm internetle ilgili konulara aynı şeyleri kopyalayıp yapıştırmıştı.

@Frudotz artık yasaklandı zaten iyi de oldu bunun dışı hiç bir iss sağlayıcının da reklamı ya da bot hesabi yok bir tek gibirnet o da tek mesaj atıp cikiyor.

@Frudotz artık yasaklandı zaten iyi de oldu bunun dışı hiç bir iss sağlayıcının da reklamı ya da bot hesabi yok bir tek gibirnet o da tek mesaj atıp cikiyor.
Hiçbir araştırma yapılmadan bir karar alınıp bir ceza infaz edildi diye temyize de mi gitmeyelim hocam?
Üstünden 1 yıl geçmiş, birkaç ay önce ben gelip bildirmişim bu saçmalıklar firmayla bağlantılı değil diye.
Umarım yetkililer konuyu kenara atmamışlardır konunun gözden geçirilmesini ve dönüş yapılmasını bekliyorum.

Hiçbir araştırma yapılmadan bir karar alınıp bir ceza infaz edildi diye temyize de mi gitmeyelim hocam?
Üstünden 1 yıl geçmiş, birkaç ay önce ben gelip bildirmişim bu saçmalıklar firmayla bağlantılı değil diye.
Umarım yetkililer konuyu kenara atmamışlardır konunun gözden geçirilmesini ve dönüş yapılmasını bekliyorum.
Banlandi bu arada tamamen. Başka iss sağlayıcı ile alakalı böyle bir şey olsa inandırıcı olurdu adamlar trolluk yapmak istese tek mesaj ovup bırakmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı