GIBIRNET incelemesi

Hepinize merhabalar,

TurkNet ile başlayıp Telekom ile devam eden süreçte şimdi yapılan bağlantı sonrası Gıbır'a bakacağız. Telekom ve Turknet'in gereksiz pop noktası pingleri sonrası denemeye karar vermiştim. Hemen değerlere geçelim.

• G-NET Fiber(VDSL) 100 Mbps'ye kadar olan tarife. Altyapım maksimum 70 görüyordu. Ufak detaylara takılmıyorum.

• Hat değerlerim
Ağ.png

• Speedtest
Speed.png

• CS:GO
csgo ping.png

• Valorant
Valo.png

• LoL
LOL.png

Şu an aldığım ping değerleri diğerlerine göre çok çok iyi. 2-3 günlük testin ardından problem olmaz ise TT'yi kapattıracağım.

Turknet ve Telekom ile karşılaştırmak için buraya göz atabilirsiniz.

Arkadaşlar kayseri için 30ms öyle sorun değil. Ping değeri konumu baz alındığında iyi. Ben de Comnet ile Bolu'dan 20ms alıyorum. Bazen 17 ye düşüyor.

Ancak şöyle bir şey var: Lol/Valorant Oyuniçi serveri zaten pek düzgün bir server değil. Ping testi yaptığımda örnek verirsem 12ms bile görüyorum. 12 ile 25 arasında sürekli dalgalanıyor.

Zaten server de pek iyi değilken kasmaya gerek yok.

Konu tekrar gündeme gelmiş. Ben yeni açıldı zannettim. Direk ortadan daldım :).

Bot Hesap - Reklam İçerikli Mesaj
Hepinize merhabalar,

TurkNet ile başlayıp Telekom ile devam eden süreçte şimdi yapılan bağlantı sonrası Gıbır'a bakacağız. Telekom ve Turknet'in gereksiz pop noktası pingleri sonrası denemeye karar vermiştim. Hemen değerlere geçelim.

• G-NET Fiber(VDSL) 100 Mbps'ye kadar olan tarife. Altyapım maksimum 70 görüyordu. Ufak detaylara takılmıyorum.

• Hat değerlerim
Eki Görüntüle 838868
  • Speedtest
Eki Görüntüle 838871
  • CS:GO
Eki Görüntüle 838869

• Valorant
Eki Görüntüle 838872
  • LoL
Eki Görüntüle 838870

Şu an aldığım ping değerleri diğerlerine göre çok çok iyi. 2-3 günlük testin ardından problem olmaz ise TT'yi kapattıracağım.

Turknet ve Telekom ile karşılaştırmak için buraya göz atabilirsiniz.
Bende GIBIRNET kullanıyorum alalı 6 ay oldu şu ana kadar hiç sorun olmadı düşük ping de alıyorum tavsiye ederim

GIBIRNet'te yerli yersiz internet kesildiğini 2 farklı kişiden duydum. Bu doğru mu? GIBIRNet'te internet sık kesilir mi?

Şu an İstanbul'da interneti kullanmaktayım, hız düşüşü ve internet kesilmeleri gibi durumlar yaşamadım. 2 aydır kullanıyorum. League of Legends, Valorant gibi oyunlarda 3-9 ms alıyorum. G - net Ultra paketini kullanıyorum. Yaklaşık 14 senedir internet kullanıyorum, konuştuğum en nazik ve bilgili müşteri hizmetleri GIBIRNet tarafında oldu.

Geri
Yukarı