Gıbırnet üzerinden internet alınır mı?

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Merhaba arkadaşlar;

Gıbırnet'in fiyatı 100 Mbps hıza kadar pakette gayet iyi geldi. Geçmek isteme nedenim ise Türk Telekom'a geri dönmemek ve Netspeed firmasından kurtulmak.

Milleni.com: 109 TL
Turknet: 85 TL ve +10 TL ile 35 Mbps üzeri hız.

Superonline desek fiber olmadığı sürece yine sorun. Kablonet zaten yok bulunduğum bölgede. TT altyapısıyla birlikte kullanım yapmak istemiyorum. D-Smart zaten sorun.

Yayın açıyorum. Bu sebeple sorun yaşamayacağım bir firma istesem de öyle bir firma bu ülkede zor.

85 TL ile Gıbırnet'e geçilir mi? Aktif kullanıcıları varsa eğer tecrübelerini ve durumlarını aktarmalarını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
VPN ile işiniz varsa uzak durun. Mevcut olarak kullanmaktayım ben. Kopma yavaşlama sorunları bende oluşmadı fakat VPN olayı aşırı can sıkan bir durum.

Bu konuyu biliyorum.

Ancak memnun olan arkadaşlar var forumda.

Netspeed sürecim zaten belli. Bunun üzerine başka bir firma arıyorum.

Aktif abonesi olan kişilerden bilgi edinmek istiyorum ayrıca.

Bir konuşma yüzünden diğer etkenleri ortadan kaldırmak yanlış olur.
Bu hakaret durumu sadece bu olayla sınırlı gördüğüm kadarıyla.

Telefon görüşmesi de yaptım ve açıkça net konuşmalar yaptılar.

İş Netspeed ve Türk Telekom olunca at gözlüğüyle bakıyoruz. Ben bundan kurtulmak istiyorum.
VPN ile işiniz varsa uzak durun. Mevcut olarak kullanmaktayım ben. Kopma yavaşlama sorunları bende oluşmadı fakat VPN olayı aşırı can sıkan bir durum.
Hattım VDSL ve VDSL port var şu an.

VPN ile hiçbir alakam yok. Benim tek istediğim durum ise sorunsuz bir şekilde yayın açmak, İnternetimi sorunsuz kullanmak. Netspeed tarafında bu mümkün değil.

Durduk yere SNR değerim düşmeye başladı ikinci aboneliğimde.

Twitch üzerinden sunucu testi yapar mısınız ?

Bu konuyu biliyorum.

İş Netspeed ve Türk Telekom olunca at gözlüğüyle bakıyoruz. Ben bundan kurtulmak istiyorum.
Hocam GıbırNet tercih edeceğinize neden TurkNet vs. tercih etmiyorsunuz? TurkNet önermek gibi olmasın ama GıbırNet'i katlar.

Netspeed ile ne gibi bir sorun yaşadınız? Netspeed ile yayınımı da açtım GFN üzerinden oyunumu da oynadım. Olayı özet geçebilme şansınız var mı?

Bu konuyu biliyorum.

Hattım VDSL ve VDSL port var şu an.

VPN ile hiçbir alakam yok. Benim tek istediğim durum ise sorunsuz bir şekilde yayın açmak, İnternetimi sorunsuz kullanmak. Netspeed tarafında bu mümkün değil.

Durduk yere SNR değerim düşmeye başladı ikinci aboneliğimde.

Twitch üzerinden sunucu testi yapar mısınız ?
NetSpeed'de nasıl bir sorun yaşadınız ben geçmeyi düşünüyorum da?

Merhaba arkadaşlar;

Gıbırnet'in fiyatı 100 Mbps hıza kadar pakette gayet iyi geldi. Geçmek isteme nedenim ise Türk Telekom'a geri dönmemek ve Netspeed firmasından kurtulmak.

Milleni.com: 109 TL
Turknet: 85 TL ve +10 TL ile 35 Mbps üzeri hız.

Superonline desek fiber olmadığı sürece yine sorun. Kablonet zaten yok bulunduğum bölgede. TT altyapısıyla birlikte kullanım yapmak istemiyorum. D-Smart zaten sorun.

Yayın açıyorum. Bu sebeple sorun yaşamayacağım bir firma istesem de öyle bir firma bu ülkede zor.

85 TL ile Gıbırnet'e geçilir mi? Aktif kullanıcıları varsa eğer tecrübelerini ve durumlarını aktarmalarını istiyorum.
Hocam ben deneyin derim. Kullanan kişilerin çoğu memnun.

Alt yapın sağlamsa hiçbir sorun yaşamazsın. Vodafone neti 2 yıl kullandım ms ping sorunları sıkıntılıydı. Turkcell super Online 1 sene kullandım ilk çıktığı zamanlar kopma çok yaşadım şimdiki halini bilmiyorum. TTNET 16Mbps kullandım 2 yıl kopma sorunu hiç yaşamadım. Son 1 senedir binamıza fiber geldi Millenicom 100Mbps kullanıyorum ilk 2 ay kopma hız düşmesi yaşadım Türk Telekom'da amcam çalıştığı için alt yapıyı baştan aşağı yenilettirdim ne kopma ne hız sorunu yaşamıyorum. Kısaca toparlamak gerekirse altyapın sağlamsa hiçbir sorun yaşamazsın.

Yazı olarak kısaca anlatayım.

Evimde Türk Telekom abonesi olduğum süreçte hiçbir sorun yok. Paket fiyatları çok yüksek olduğu için Netspeed üzerine geçtim. Geçeli 2 yıl oluyor.
Geçiş sonrası bir hafta sonra SNR sorunu baş gösterdi. Sonra 75 Mbps kullanımda sorunsuz kullandım belli bir ay düşük SNR olsa da.
Sonra 2019 Aralık ayında 10 gün İnternetim kullanılmayacak bir duruma geldi hat değerleriyle birlikte. 10 gün İnternetsiz kaldım anlayacağınız.
Sonra düzelme yaşandı ve aynı sorun Şubat 2020 tarihinden beridir devam ediyor.
Şubat 2020 tarihinden beri hattım sürekli inceleme altında ama çözüm yok.
50 Mbps hıza sabitlendi sorun devam etti. 35 Mbps hıza sabitlendi sorun devam etti.
35 Mbps hız ve 50 Mbps da 24 saat içinde 10 milyon üzeri CRC hatası almak hiç normal değil.
İç tesisat kaynaklı dediler ve iç tesisatı iptal ettim. Modeme Türk Telekom kablosu geliyor direkt. Yine sorun devam ediyor.

Evdeki sorunu özetlemek gerekirse hat durduk yere değer kaybediyor, SNR sorunu yaşıyor, DSL ve ethernet gitmesi yaşıyor.
Bunun üzerine yurtdışı upload çıkışlarım ve quality değerim sürekli dalgalanıyor yine.

Bu sebeplerden kaynaklı evde İnternetimi sadece sosyal medya üzerinde kullanabiliyorum. Oda sorunlu sürekli sayfa yükleme hataları, donmalar falan.

İş yerimde aboneliğim 2 hafta anca olacak.
Buradaki sorunum evdeki gibi değil.
Türk Telekom aboneliğimde hiçbir sorun yokken Netspeed aboneliğine geçtiğim gün upload ve quality sorunu yaşıyorum sürekli olarak.
Bunun üzerine geçtiğimiz hafta 3 gün sürekli DSL gidip geldi. Hatta 1 saatleri vuran DSL gelmemesi durumları yaşandı hiçbir sorun yokken. Çalışma dahi yokken.
Şu an DSL gitmiyor ama anlık İnternet gitmeleri var.

İspat olarak iş yerimdeki hattımdan görseller sunayım.
28.02.2021 09.37 Modem Değerleri.JPG

28.02.2021 Frankurt(5) sunucusu seçimiyle 1080p 6000 bitrate ile çıkan bitrate sonucu..JPG
28.02.2021 Milan sunucusu seçimiyle 1080p 5500 bitrate ile çıkan bitrate sonucu..JPG
28.02.2021 Twitch Bandwidth Test 1,2,3 Sonrası Milan Sunucusu seçilerek yapılan test sonucudur..JPG

1.jpg

1.03.2021 09.54-10.25 arası 1080p 60 FPS Twitch Inspector Testi.png

04.03.2021 15.41 Canlı Test İspatı.PNG
İspat.PNG

Bunlar buzdağının en iyi olduğu halleri birde.

Güncel değerlerde bu şekilde. İç tesisat dahil benle alakalı hiçbir bağlantıda sorun yok ama SNR düştü. Bunla beraber İnternet gidip gelmesi, upload ve quality sorunu mevcut.
Youtube, Facebook gibi yerlerde bir sorun yok yayın için. Ancak ne hikmetse yurtdışına bitrate verirken bir sorun var. Bunu da çözümlemiyorlar.
2222.PNG

Şu an zorunlu olarak Facebook üzerinden yayın yapıyorum. Neden zorunlu Twitch üzerindeki sorunumdan kaynaklı.
Türkiye sunucusu sayesinde upload sorunu yok. Pazar günü 7 saat yayın açtım.
Tek sorun anlık olarak gidip gelen İnternet Facebook üzerinden yayın açmaya devam edersem.

Evdeki abonelikte facebook üzerinden yayın açamıyorum Twitch üzerindeki sorunun üzerine gerisini siz düşünün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı