Gıbırnet üzerinden internet alınır mı?

@Mevlüt Çetinkaya Hocam bu sorunları müşteri hizmetlerine aktardığınızda nasıl bir cevap aldınız?

Evdeki 20 şubat tarihinden devam eden süreçle alakalı bugünkü konuşmada hatta sorun yok oldu.
Tüm ispatlarım kendilerinde mevcut. Üst birimlerinden Murat bey kendi sistemlerinden ve benim ispatlarımdan durumu gördü ve incelemeye aldı bizzat.
Ancak sonuç hüsran. Bir gelişme yok, olmadığı gibi sorunlarda görmezden geliniyor.

NetSpeed müşteri hizmetleri gerçekten iyi. Aralarında birkaç tane çürük olsa da. Türk Telekom üzerinde daha çok bu çürükler.
Müşteri hizmetleri işlem talep alıyorlar. Ancak hat onarımı, port değişimi gibi talepleri almıyorlar.
Portumu değiştirin diyorum sorunlu olduğunu düşünüyorum diyorum. Değişim yok inceleme var. İnceleme hiçbir zaman olumlu çıkmıyor.

Evdeki sorunda 2020 Nisan-Mayıs ayında eve gelen hat için onarım, değişim kararı çıktı sonra 2 ay sürmeden iptaline gidildi. Bu iki durumu ben kendim arayarak öğrendim hep tüm durumlar gibi.

İş yerimdeki durumda ise hattınızda bir sorun yok ispatlara rağmen.
Yurt dışı çıkışlarında dahi sorun yokmuş siz düşünün. Sorun olmasa az önce attığım görseldeki durumlar yaşanmaz. Türk Telekom abonesi olduğum süreçte hiçbir sorun yoktu.

NetSpeed sunucuları ile alakalı kesinlikle bir sorun var. Şanslı kişiler sağlam sunucuya bağlantılı olduğunda sorun yaşamıyor.
Büyük bir ihtimalle sorunlu bir sunucuya bağlıyım ve düzeltme maliyetine girmek istemedikleri için bunlar oluyor.

Sözde İstanbul üzerinde sunucuları var ama çözüm yok.

Not: TurkNet düşünmüyor değilim. Ancak ayağımı geri çeken yerler var.
Gıbırnet deneyene kadar TurkNet dene yiyebilirsiniz mantıken doğru.
Ancak şu konular çok var. 35 Mbps üzeri hız alamayan VAE üzerinde.

Gıbırnet başvurusu yaparsam eğer yeni bir abonelik olarak başvuru yapacağım. Şu anki bağlı olduğum portta sorun yok deseler de sorun kesinlikle var.

Merhaba arkadaşlar;

Gıbırnet'in fiyatı 100 Mbps hıza kadar pakette gayet iyi geldi. Geçmek isteme nedenim ise Türk Telekom'a geri dönmemek ve Netspeed firmasından kurtulmak.

Milleni.com: 109 TL
Turknet: 85 TL ve +10 TL ile 35 Mbps üzeri hız.

Superonline desek fiber olmadığı sürece yine sorun. Kablonet zaten yok bulunduğum bölgede. TT altyapısıyla birlikte kullanım yapmak istemiyorum. D-Smart zaten sorun.

Yayın açıyorum. Bu sebeple sorun yaşamayacağım bir firma istesem de öyle bir firma bu ülkede zor.

85 TL ile Gıbırnet'e geçilir mi? Aktif kullanıcıları varsa eğer tecrübelerini ve durumlarını aktarmalarını istiyorum.
Denemekten zarar gelmez kesinlikle. zaten taahüt yok istediğiniz zaman iptal edersiniz. Ben 3 aydır aboneyim ve değerlerim fotoğrafta.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 75
Denemekten zarar gelmez kesinlikle. zaten taahüt yok istediğiniz zaman iptal edersiniz. Ben 3 aydır aboneyim ve değerlerim fotoğrafta.

Evde şu an 8 dB SNR var 79 Mbps hızda herhangi bir kopma yok.

Netspeed üzerinde 6-7 dB zor SNR alıyordum.

Gıbırnet üzerindeki SNR değerimde düşük. Ancak Netspeed üzerindeki sorun yok. Sayfa yükleme hataları yok. Çökme sorunları yok.

İş yerimdeki aboneliği iptal ettirmek zorunda kaldım. Abonelik aktif olduktan sonra kapasite hızında sorun vardı ve hiç uğraşmak dahi istemedim. Türk Telekom kapasite düzeltmesi yapmadığını bildiğimden.

İnşallah evdeki abonelikte bir sorun olmazsa eğer ileri süreçte GıbırNet şu an aklıma yatan bir firma olacak.
İş yerimdeki Netspeed aboneliğini dahi geçireceğim. Geçiremediğim için yeni abonelik olarak işlem almıştık.

Ayrıca Tracert ve ping değerleri daha iyi gibi.

Yayınlarımı iş yerimde açıyorum. İleri süreçte eve geçeceğim zaman GıbırNet üzerinden detaylı bir değerlendirme konusu açacağım.

Evde şu an 8 dB SNR var 79 Mbps hızda herhangi bir kopma yok.

Netspeed üzerinde 6-7 dB zor SNR alıyordum.

Gıbırnet üzerindeki SNR değerimde düşük. Ancak Netspeed üzerindeki sorun yok. Sayfa yükleme hataları yok. Çökme sorunları yok.

İş yerimdeki aboneliği iptal ettirmek zorunda kaldım. Abonelik aktif olduktan sonra kapasite hızında sorun vardı ve hiç uğraşmak dahi istemedim. Türk Telekom kapasite düzeltmesi yapmadığını bildiğimden.

İnşallah evdeki abonelikte bir sorun olmazsa eğer ileri süreçte GıbırNet şu an aklıma yatan bir firma olacak.
İş yerimdeki Netspeed aboneliğini dahi geçireceğim. Geçiremediğim için yeni abonelik olarak işlem almıştık.

Ayrıca Tracert ve ping değerleri daha iyi gibi.

Yayınlarımı iş yerimde açıyorum. İleri süreçte eve geçeceğim zaman GıbırNet üzerinden detaylı bir değerlendirme konusu açacağım.
Geçiş süreci kaç gün sürdü?

Geçiş süreci kaç gün sürdü?

2,3 gün içinde geçiş sağlıyorlar evraklarınız kendilerine gelmesini beklemeden.

Ancak haddinden fazla kısıtlı bir İSS olduğunun sonucuna vardım.

Twitch bitrate dalgalanması için çözüm sunmuyorlar. Yapılan konuşmaların dönüşlerinde herşeyi incelediklerini ve kendileriyle alakalı bir sorun bulunmadığını belirtiyorlar.
İnceleme yapmışlardır ama devam eden bir soruna bizden kaynaklı değil diye hiçbir İSS görmezden gelemez. Çünkü tüm ispatlarımda cihaz donanımı ile alakalı hiçbir sorun yaşanmamakta.

Netspeed üzerinde yaşadığım sorunun bire bir aynısı mevcut.
3500 bitrate üzerini verdiğim gibi bitrate dalgalanması yaşanıyor.
3000-3500 arasında 720p 30 FPS ile birlikte dahi bitrate 3000 altına düşmesede kırmızı yanmalar mevcut oluyor. Buda yine ağ ile alakalı sorunsal bir durum. Bu olunca yayında titreme oluşuyor. Kısaca paket kaybı mevcut.

Yayın açmayı Twitch üzerinden planlıyan biri varsa eğer Türk Telekom firmasından hizmet alsın direkt olarak. Sözleşmedir falan takmasın kafasına. Türk Telekom kaynaklı çıkış sorunu olduğunda benim gibi. Çözüm bulamıyorsunuz.

TurkNet fiyat artımına gitmese onuda deneyecektim. 1-2 ay içinde yayın odamı kuracağım için tamamen Türk Telekom'a dönüyorum. 2 abonelik ile devam edeceğim o süreçte.

Son düzenleme:
2,3 gün içinde geçiş sağlıyorlar evraklarınız kendilerine gelmesini beklemeden.

Ancak haddinden fazla kısıtlı bir ISS olduğunun sonucuna vardım.

Twitch bitrate dalgalanması için çözüm sunmuyorlar. Yapılan konuşmaların dönüşlerinde her şeyi incelediklerini ve kendileriyle alakalı bir sorun bulunmadığını belirtiyorlar.
İnceleme yapmışlardır ama devam eden bir soruna bizden kaynaklı değil diye hiçbir ISS görmezden gelemez. Çünkü tüm ispatlarımda cihaz donanımı ile alakalı hiçbir sorun yaşanmamakta.

NetSpeed üzerinde yaşadığım sorunun bire bir aynısı mevcut.
3500 bitrate üzerini verdiğim gibi bitrate dalgalanması yaşanıyor.
3000-3500 arasında 720p 30 FPS ile birlikte dahi bitrate 3000 altına düşmesede kırmızı yanmalar mevcut oluyor. Bu da yine ağ ile alakalı sorunsal bir durum. Bu olunca yayında titreme oluşuyor. Kısaca paket kaybı mevcut.

Yayın açmayı Twitch üzerinden planlıyan biri varsa eğer Türk Telekom firmasından hizmet alsın direkt olarak. Sözleşmedir falan takmasın kafasına. Türk Telekom kaynaklı çıkış sorunu olduğunda benim gibi. Çözüm bulamıyorsunuz.

TurkNet fiyat artımına gitmese onu da deneyecektim. 1-2 ay içinde yayın odamı kuracağım için tamamen Türk Telekom'a dönüyorum. 2 abonelik ile devam edeceğim o süreçte.

Geçiş işlemim tamamlandı. Ben yayın vb şeyler düşünmüyorum. 35'lik paket için başvurdum 6 upload. Şu an 12 download 0.5 upload bakalım çözülecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı