Gıcık akrabaya karşı ne yapabilirim?

Merhaba. Çok gıcık bir akrabamız var. Misafirlikteydik, bacağımdaki kıllarımı aldığımı fark etti ve herkesin içinde sen kıllarını mı aldın deyip bana güldü. Yarın pikniğe gideceğiz orada da tanıdığım bir abim olacak. O berber olduğu için kaşımı iple almasını biliyor. Ben de kaşımı iple ona incelttiriyorum. Gıcık akrabamız da orada olacak. Yine bana laf ederse ne yapabilirim? Nasıl cevaplar verebilirim?
ben hijyenik olmayı seviyorum diyebilirsin

Büyüksede lafını vermek zorunda bence yoksa daha da dili uzar.
Hocam anladığıma göre o akraba patavatsızın teki. Böyle kişileri iyi bilirim birde aileye yakın ise büyütür olayı, ailesi ile de sorun yaşar
Bence en iyisi uzak durmak ama bakalım konu sahibi ne diyecek.

Hocam anladığıma göre o akraba patavatsızın teki. Böyle kişileri iyi bilirim bir de aileye yakın ise büyütür olayı, ailesi ile de sorun yaşar.
Bence en iyisi uzak durmak ama bakalım konu sahibi ne diyecek.

Aslında olayı annesi ve babasına ilk söyleyebilir sonra lafını verir böylece annesi ve babası dabilir.

Annen ve babana söyle ilk yarın bir şey derse lafını ver.

Sonucu söyleyim. Yine laf etti. Sen Bülent Ersoy mu olacaksın kılları almak ne demek diye laf etti. Ben de benim tercihim dedim. Kılları sevmiyorum dedim.
İyi demişsiniz. Bir nevi haddini bildirmek lazım bu kişilere aslında. Hayatlarında yapacakları veya ilgilenecekleri bir şey olmadığından veya onlar yetersiz geldiğinden insanları yorumlamakla kendilerine iş buluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı