Gıdığım çok var ne yapmalıyım?

Daha fazla  
16 yaşındayım gıdığım çok ne yapmalıyım? Nasıl bir egzersizler yapmalıyım?
Mewing de yapmam gerekiyor internetten baktım ama o egzersizi yanlış yaparsam daha kötü sonuçlar alabilirmişim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo ver, yutkunduktan sonra zaman dilin hangi pozisyondaysa gün içerisinde de o konumda kalsın. Bu uzun süreli bişi genel olarak özellikle ağızdan nefes alıyorsan kemik yapının normal pozisyona alışması biraz sürecek, olabildiğince burnundan nefes al. Hatta akşamları ağızdan nefes alıyorsan bant bile yağıştırabilirsin ama çok da gerekli değil önemli olan gün içerisinde bunu alışkanlık haline getirmen.

Kilo ver, yutkunduktan sonra zaman dilin hangi pozisyondaysa gün içerisinde de o konumda kalsın. Bu uzun süreli bişi genel olarak özellikle ağızdan nefes alıyorsan kemik yapının normal pozisyona alışması biraz sürecek, olabildiğince burnundan nefes al. Hatta akşamları ağızdan nefes alıyorsan bant bile yağıştırabilirsin ama çok da gerekli değil önemli olan gün içerisinde bunu alışkanlık haline getirmen.
Ağzım kapalı ve burnumdan nefes alıyorum burnumdan alıp burnumdan mi vermem gerek?

Ağzım kapalıyken dilim üst damağa mı yapışık olmalı alta mı yapışık olmalı?

Ağzım kapalı ve burnumdan nefes alıyorum burnumdan alıp burnumdan mi vermem gerek?
Evet.
Ağzım kapalıyken dilim üst damağa mı yapışık olmalı alta mı yapışık olmalı?
Üst damağa yapışık olmalı, yutkunduktan sonra refleksel olarak damağa yapışık bir pozisyona geçer zaten. Yapışık olmadığı zaman kendiniz pozisyonunu ayarlamak yerine sadece yutkunun ve bozmayın yeter.

Geri
Yukarı