GIF'ler geri gelmeli mi?

Bence yürürlüğe sokulduğunda Gravatar ve Kişisel Avatar seçeneklerinin yanı sıra "GIF Avatar" seçeneği ayrı olarak koyulmalıydı. Koyulunca da halihazırda uygulanan GIF'i, belli bir süreye kadar değiştirememe gibi bir yola başvurulmalıydı. En misalinden işte 5 saat-10 saat vs. gibi. Tabii belki de bu üstünkörü belirlediğim süreler fazla iyimser değerlerdir, bilemiyorum sadece örnek.

GIF'in boyutu da önem arz ediyor tabii. Bazı üyeler izlediği filmin 5 saniyelik ağır GIF'ini HD çözünürlükte koyunca, daha ilk günden bu denli yavaşlamaların yaşanması hiç de şaşırılacak bir durum değildi.

Açıkçası bende bir yavaşlama söz konusu değil, ki insanlarda da çok bir sorun (yazılanlara göre) şu an için çok da yokmuş gibi görünüyor.

Halihazırda duran GIF'lerin kaldırılmasına da kaldırılmamasına da çok bir yorumda bulunamayacağım. "Kaldırılsın" deyince 'hasetkâr'; "kaldırılmasın" deyince 'düşüncesiz' algısı insanlarca gördüğüm kadarıyla fazlaca yayılıyor.

Bekleyelim, görelim bakalım yönetimin bu konudaki izleyeceği yolu.
Burada aslında biraz değinmeye çalışmıştım. Aynı düşüncelerimi tekrarlamayacağım bu yüzden.

Gönlüm getirilmesinden yana lâkin işleyişi düzgün bir doğrultuda sağlayabilecek adımlar atılarak getirilmeli.

Bu ilk seferi açıkçası çok da tutmadım.

Yönetimin düşüncelerini almak daha mantıklı olacaktır bu konuda. Onların perspektiflerinden de durumun yorumlanması önem arz ediyor.

@Emre C

Kısa süreliğine açıldığı aşikardı, çabucak kaptığım için mutluyum. Her sene böyle kısa süreliğine açıp geri kapasalar iyi olabilir. Etkinlik gibi.

Cezalıyken profil fotoğrafı değiştirememek saçma değil mi? Bu yüzden bende GIF koyamadım.

Geri
Yukarı