Gigabayte 970a-d3 donma sorunu

tayfun67

Kilopat
Daha fazla  
Gigabayte 970a-d3 anakart aldım vatandan. Eve geldim, sistemimi kurdum, açtım PC'yi. İnternete girdim, pc kilitlendi kaldı. Reset attım, gene aynı sorun. Format attım, gene aynı sorun. BIOS'u 3 kere günceledim en yeni-ondan önce biden ilk haline güncellerdim, gene aynı.

Anakartın ram destek listesine baktım benim RAM'lerim o listede yok. Bilgisayarım birden kilitlenmesinin sebebi bu olabilir mi acaba?

Sitemim:

• RAM = hyperx 2x2gb CL7 1333MHZ kit ram ürünkodu[ KHX1333C7D3K2/4G]
  • CPU = AMP PHENOM II X2 5603.3 GHZ AM3 blackedition
  • Ekran kartı = AXLE 9800GT 1GB 256BİT DDR3
  • PSU = HIGHPOWER 600 WAT 80 PLUS aktif güç kanağı
  • Anakart = GİGABAYTE 970A-D3

İşlemci modelini niye bitişik yazıyorsunuz 5603.3 gibi okunuyor şimdi. x2 560 mı modeliniz?
Rev nerede yazdığını söyledim anakartın üstünü ara köşelerde yazar genelde.

- - - Güncellendi - - -

Rev 1.0'dır. Yani RAM problemi olan seri olabilir.
O anakartın tüm serisinde ram problemi var, Vatanda bu anakartdı yanlış hatırlamıyorsam birisi daha sormuştu vatanda ki bu anakart kaç rev diye.
Doğru rev'i verse bios güncellettirecem ancak bi bulsa :)

İşlemci modelini niye bitişik yazıyorsunuz 5603.3 gibi okunuyor şimdi. x2 560 mı modeliniz?
Rev nerede yazdığını söyledim anakartın üstünü ara köşelerde yazar genelde.

- - - Güncellendi - - -

O anakartın tüm serisinde ram problemi var, Vatanda bu anakartdı yanlış hatırlamıyorsam birisi daha sormuştu vatanda ki bu anakart kaç rev diye.
Doğru rev'i verse bios güncellettirecem ancak bi bulsa :)

Evet x2 560 3.3 işlemci modelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün anakart işlemci ve ramlerimi vatana götürdüm. Test edecekler DMP dosyasını yarın upload edebilirim.

- - - Güncellendi - - -

Bugün vatana gittim, orada test ettik anakartı. İşlemciyi 4 çekirdek yapınca yani unlock yapınca bilgisayar ozaman donuyor, ama 2 çekirdek olarak kullandığımız zaman bi sorun yok. Başka işlemci takıp denedik fx serisi bi işlemci onda bi sorun olmadı. Anakartım REV 3 bu arada. İşlemcim de phenom x2 560 3.3GHz.

Konuyu hortlatıyorum, neden diye sorarsanız 2 çekirdek artık yetmiyor. Sistemde kasmalar meydana geliyor minidump klasörünün içinde ki dosyayı upload ediyorum bakarsınız.102913-4921-01

Konuyu hortlatıyorum, neden diye sorarsanız 2 çekirdek artık yetmiyor. Sistemde kasmalar meydana geliyor minidump klasörünün içinde ki dosyayı upload ediyorum bakarsınız.102913-4921-01
Windows 8.0'den 8.1'e güncelleme yolu ile mi geçtin? Eğer öyle ise temiz Windows 8 kurulumu yapıp birşey yapmadan direk win 8.1 güncellemesini yükle. Sisteminde virüs olma riski var ve Driverler'i kaldırmadan güncelleme yapmışa benziyorsun.

Hayır güncelleme yolu ile geçmedim direk format attım güncelleme yapmadım; 8.1 ile 4 çekirdeği açınca donma sorunu xp, 7, 8, 8.1'de de oluyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı