Gigabayte 970a-d3 donma sorunu

tayfun67

Kilopat
Daha fazla  
Gigabayte 970a-d3 anakart aldım vatandan. Eve geldim, sistemimi kurdum, açtım PC'yi. İnternete girdim, pc kilitlendi kaldı. Reset attım, gene aynı sorun. Format attım, gene aynı sorun. BIOS'u 3 kere günceledim en yeni-ondan önce biden ilk haline güncellerdim, gene aynı.

Anakartın ram destek listesine baktım benim RAM'lerim o listede yok. Bilgisayarım birden kilitlenmesinin sebebi bu olabilir mi acaba?

Sitemim:

• RAM = hyperx 2x2gb CL7 1333MHZ kit ram ürünkodu[ KHX1333C7D3K2/4G]
  • CPU = AMP PHENOM II X2 5603.3 GHZ AM3 blackedition
  • Ekran kartı = AXLE 9800GT 1GB 256BİT DDR3
  • PSU = HIGHPOWER 600 WAT 80 PLUS aktif güç kanağı
  • Anakart = GİGABAYTE 970A-D3

İşlemci soğutucusunu düzgün takıp macunu düzgün bir şekilde sürdün mü ? Kontrol et. Aynı sorun sistemi ilk topladığımda bendede olmuştu. İşlemci soğutucusu tam oturmamış düzelttim sorun kalmadı.

Ramleri doğru slotlara taktın mı ? Bir de ona bak. Eğer gene düzelmezse 2 seçenek kalıyor ya driverlerde bir sıkıntı var ya da donanımsal bir sıkıntı var. Driverlerin düzgün kurulu ve sorunsuz çalıştığına eminsen bir bilgisayarcıya gidip donanımlarını deneyebilirsin.

Benim aklıma gelen ram uyumsuzluğu. Anakartın RAM listesine baktığımda kendi ram marka ve modelini o listede bulamadım. Bundan kaynaklanmış olabilirmi?
RAM'ler doğru slotta. Driverda kendi cd sinden yükledim, güncel olanınıda indirdim öylede denedim gen aynı.

W8 de kurdum, xp de kurdum, gene aynı. Mavi ekran da verdi 1-2 kere.

- - - Güncellendi - - -

CPU = AMP PHENOM II X2 5603.3 GHZ AM3 blackedition

REV KAÇ OLDUĞUNU NASIL ÖĞRENECEĞİZ?

FATURADAKİ İSMİ YAZIYORUM = 970A-D3 AM3+AMD970/SB950 DDR3 2000MHz (O.C) SATA 3.0 ANAKART GA-970A-D3.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı