Elektronik Gigabyte 27" G27F 2 170Hz(OC) 1ms monitör 5.299 TL

Hocam piksel çok beli ediyor mu ki?
Kullanmayanlar konuşuyor hocam çok takılmayın kullanan bir arkadaş daha memnun olduğunu yazmış. Ben de 1 aydır kullanıyorum aşırı memnunum piksel vs asla belli etmiyor.

27 inçin yeri 2K'dır, ben denedim hiç hoşuma gitmedi 1080P'de makul bir mesafeden bakmama rağmen. Biraz piksel doygunluğu olacak ekranda.
Katılmıyorum. Dibinden bakmadığınız sürece piksel sayma durumu yok.

Psikolojik de olabilir sizinki. Birebir ilandaki ürünü kullanıyorum ve çok memnunum. 2K elbet daha iyidir ama herkesin bütçesine göre sonuçta.

Alışkanlık diyelim, panel değiştirdiğinde bile farklılığı hissederken piksel boyutu arttığında gözüne direkt çarpıyor. Yeterli alışma süresinden sonra 27 inç de sırıtmaz tabii.

Alışkanlık diyelim, panel değiştirdiğinde bile farklılığı hissederken piksel boyutu arttığında gözüne direkt çarpıyor. Yeterli alışma süresinden sonra 27 inç de sırıtmaz tabii.
Aynen öyle. Öncesinde laptop kullanıcısı olduğum için muhtemelen bana hiç sırıtmadı.

Merhaba, aslında 2K'ı gözünüz aramıyorsa oldukça faydası olan bir durum. Bunlardan bazıları: 1080p oyunculuk, 2k oyunculuğa göre daha düşük ekran kartı gerektirdiği için ekran kartı maliyetiniz düşüyor ve ekran kartı güç tüketimine bağlı olarak daha düşük bir psu size yeterli geliyor. Bunun yanında 2k monitöre göre daha ucuza monitör maliyeti oluyor. Benim fikrim ise, teknolojinin ucu çok açık. Her zaman bütçeye göre f/p toplamakta fayda var. Mesela zar zor imkanı zorlayıp 2k almaktansa, 1080p alıp bütçemi farklı kalemlerde rahatlatmayı tercih edebilirim. Yoksa burada şöyle bir anket olsa herkesin tercihi tabiki belli: iki monitör arasında fiyat farkı yok ve çözünürlük hariç her şeyi aynı diyelim. 2k mı alırsınız 1080p mi deseler. Sonuç zaten ortada.

Arkadaşlar pek saydırmıyor. Ek olarak bu fiyat için 27 inç IPS baya iyi bence baktığım zaman bulamamıştım.

Ve sanırım indirim bitmiş her neyse iyi forumlar.

Şu forumda bir VRAM bir de şu 'piksel sayılır' muhabbeti baydı artık. 27 inç boyut kullanımınıza uygunsa piksel yoğunluğu abartıldığı gibi rahatsız etmiyor. Piksel yoğunluğundan ziyade 27 inç büyük gelebilir özellikle rekabetçi oyunlarda, ona dikkat etmek lazım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı