Gigabyte 3060 Ti sıcaklığın uzun vadede 60 derece olması sorun yaratır mı?

• Konuyu başlatan 4w3e
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 770
Bir konuda 60 derece de olduğu belirtince düşür dediler yine de konu açıp sorayım dedim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Arkadaşım mining yapıyorsun ve o sıcaklıklar ile uzun vadade VRAM'ler soğuk lehime düşer.
GPU evet sıcak değil ama miningde GPU değil VRAM'ler ısınır
Arada 20 derece fark oluyor dediğmi uygula.

Arkadaşım mining yapıyorsun ve o sıcaklıklar ile uzun vadade VRAM'ler soğuk lehime düşer.
GPU evet sıcak değil ama miningde GPU değil VRAM'ler ısınır.
Arada 20 derece fark oluyor dediğmi uygula.

Burada problem yaratacak durum var mı?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    28,4 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.PNG
    2.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 38
Burada problem yaratacak durum var mı?
VRAM sıcaklıklarını burada göremezsin. @Atamyolundayız 'ın dediği gibi düşürebildiğin kadar düşür. Ekran kartının ömründen gideceğine fanlarının ömründen gitsin. Çok ses yapmayacak seviyeye çıkar fanları. Undervolt araştır ve uygula. Hem sıcaklığı hem de enerji tüketimini azaltır.

@Atamyolundayız Hangi marka 3070 kullanıyorsun? 44 derece baya iyi o devirde fana göre. Ben %72'de çalıştırmama rağmen 49-48 dereceye ancak çekebiliyorum. Undervoltu mu az yapıyorum acaba?

VRAM sıcaklıklarını burada göremezsin. @Atamyolundayız'ın dediği gibi düşürebildiğin kadar düşür. Ekran kartının ömründen gideceğine fanlarının ömründen gitsin. Çok ses yapmayacak seviyeye çıkar fanları. Undervolt araştır ve uygula. Hem sıcaklığı hem de enerji tüketimini azaltır.

@Atamyolundayız hangi marka 3070 kullanıyorsun? 44 derece bayağı iyi o devirde fana göre. Ben %72'de çalıştırmama rağmen 49-48 dereceye ancak çekebiliyorum. Undervoltu mu az yapıyorum acaba?

Nerede göreceğiz o sıcaklığı o halde hemen SS atayım bakalım.

VRAM sıcaklıklarını burada göremezsin. @Atamyolundayız'ın dediği gibi düşürebildiğin kadar düşür. Ekran kartının ömründen gideceğine fanlarının ömründen gitsin. Çok ses yapmayacak seviyeye çıkar fanları. Undervolt araştır ve uygula. Hem sıcaklığı hem de enerji tüketimini azaltır.

@Atamyolundayız hangi marka 3070 kullanıyorsun? 44 derece bayağı iyi o devirde fana göre. Ben %72'de çalıştırmama rağmen 49-48 dereceye ancak çekebiliyorum. Undervoltu mu az yapıyorum acaba?

Kartım bu.
Kartdan karta değişir hocam ama sizin değerleri görmem gerek.
Nerede göreceğiz o sıcaklığı o halde hemen SS atayım bakalım.

Ne kazıyorsun ona göre anlatacağım.

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    51,4 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı